Адвокат заявляє, що проти нього відкрили провадження через професійну діяльність

Адвокат Андрій Циганков звернувся до НААУ з проханням надати захист професійним правам та гарантіям адвокатської діяльності в зв’язку з порушеною стосовно нього як адвоката кримінальною справою.

Кримінальне провадження відкрито 28 квітня за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 190 КПК.

«Прошу відреагувати на наведені факти порушення чинного законодавства України щодо діяльності адвоката та звернутись до керівництва Генеральної прокуратури України та МВС України з метою негайного припинення протиправних дій з боку співробітників правоохоронних органів по відношенню представників адвокатури України», – ідеться у зверненні.

У зв’язку з цим 23 червня о 14:00 відбудеться екстрене засідання Комітету захисту прав та гарантій адвокатської діяльності.

За інформацією Циганкова, кримінальне провадження порушене стосовно нього саме як адвоката за дії, які здійснюються для захисту його клієнта в суді. Циганков вбачає у цій кримінальній справі наміри опонентів його клієнта використати правоохоронні органи України з метою здійснення тиску на сторону у цивільній справі та обмежити свободу адвокатської діяльності.

«Зазначене є неприпустимим створенням перешкод до здійснення правомірної діяльності представника особи з надання правової допомоги та порушенням встановлених законом ґарантій його діяльності. Відповідна протиправна процедура застосування до адвокатів та їх клієнтів тиску у вигляді безпідставних кримінальних проваджень створює реальну загрозу щодо подальшого існування незалежного інституту адвокатури у цілому», – ідеться у зверненні адвоката до НААУ.

Источник: ukrainepravo.com