Адвокати під час професійних дебат змагатимуться в ораторському мистецтві

Комітет захисту прав та гарантій адвокатської діяльності НААУ започатковує проект – «Захисти захисника», у межах якого буде створений дискусійний майданчик для обговорення проблематики захисту професійних прав та гарантій адвокатської діяльності. Про це повідомив сайт НААУ.

Дискусійний майданчик дозволить усім, хто має різні точки зору на захист прав та гарантій адвокатської діяльності, довести свою позицію у дискусії, зазначено у повідомленні.

«Проект ставить на меті відродження традицій ораторського мистецтва, дотримання високого інтелектуального рівня дискусії з актуальних проблемних питань у адвокатурі України та суспільстві у цілому. Такий характер обговорення професійної проблематики сприятиме зростанню довіри до інституту адвокатури, підняття її престижу, та суспільного значення», – вважає голова Комітету Ганна Боряк.

Відповідно до правил проведення дискусії, ініціатива щодо проведення дискусії надходить до Комітету з захисту прав та гарантій адвокатської діяльності у формі обґрунтованої позиції її ініціатора. До неї додається список щодо її учасників та експертів. Комітет через ЗМІ та соціальні мережі запрошує для дискусії запропонованих ініціаторами осіб.

Кожен з учасників дискусії (або спікер) має право на командну підтримку. До команди можуть увійти три особи.

Окрім того, до дискусії запрошують експертів, авторитетних державних або громадських діячів, та адвокатів, які працювали у адвокатурі не менше ніж 30 років – їм надається статус Рефері.

Публічна дискусія розпочинається із проголошення теми дискусії та її учасників. Спікеру для викладення своєї позиції надається час не більше ніж 10 хвилин. Спікеру можуть ставити питання: спочатку протилежний спікер, члени його команди, експерти та Рефері. Питання ставляться суто по темі дискусії.

Команді спікера за наслідками поставлених питань та відповідей на них надається право виступу — не більше ніж 5 хвилин кожному.

Ведучий дискусії слідкує за дотримання її учасниками правил дискусії, має право щодо дискваліфікації її учасників і може, у випадку порушеннь правил, позбавити права голосу.

Запрошені експерти можуть висловити свою точку зору на позицію спікера та його команди.

Право на підведення підсумків дискусії та оголошення про її переможців надається Рефері.

За наслідками проведеної дискусії публічно публікуються дані про її переможця, який може отримати нагороду за кращий ораторський виступ та вміння переконувати.

Источник: ukrainepravo.com