Не пропусти

Акціонер ще одного банку прийняв рішення добровільно здати банківську ліцензію.

Бланк-документу-для-завантаження3

Про трансформації у банківському секторі.
Акціонер ще одного банку прийняв рішення добровільно здати банківську ліцензію. Це вже сьомий банк, який скористався можливістю піти з банківського сектору, але залишитись на небанківському фінансовому ринку. І це вже десятий банк із загального переліку банків, які за рішенням акціонерів та згоди НБУ припинили банківську діяльність. Минулого тижня ми погодили план припинення діяльності цього банку і тепер очікуємо від нього повного розрахунку зі своїми вкладниками та кредиторами.

Чому я вважаю, що це добре?
По — перше, добровільна відмова від банківської ліцензії означає, що ніхто з вкладників та кредиторів не постраждає. І якщо акціонер усвідомлює, що йому важко підтримувати банк в умовах шаленої конкуренції, яка підсилюється швидким розвитком новітніх технологій, перерозподілом на користь небанківських фінансових установ певної частини послуг і відповідно доходів, якщо в умовах посилення вимог до банків бізнес модель банку не є життєздатною, то — це правильне рішення, прийняте вчасно.

По-друге, «колишні банки», перереєструвавшись у небанківські фінансові установи мають багато переваг і можуть достойно конкурувати на цьому ринку, пропонуючи цілий ряд послуг для споживачів, не створюючи при цьому ризику для кредиторів і вкладників, підвищуючи рівень фінансової інклюзії.
І нарешті, для самих акціонерів — це реальна можливість не втратити капітал і репутацію, вчасно оцінивши свої можливості і зваживши всі ризики.

Фінансовий сектор змінюється. Це загальносвітовий тренд. Тож кожному гравцю необхідно визначатися зі своїм місцем на ринку. І бажано робити це вчасно.

Джерело

Автор: 

rozhkova (1)

Перший заступник голови НБУ

Катерина Рожкова

Повідомлення на сайті ПАТ «ВЕРНУМ БАНК»

У зв’язку із погодженням Національним банком України Плану припинення банківської діяльності ПАТ «ВЕРНУМ БАНК» без припинення юридичної особи, затвердженого Рішенням акціонера ПАТ «ВЕРНУМ БАНК» № 33 від 26 жовтня 2018 року, відповідно до статті 2 Закону України «Про спрощення процедур реорганізації та капіталізації банків» від 23.03.2017 року №1985-VIII, ПАТ «ВЕРНУМ БАНК» повідомляє всім клієнтам та вкладникам, що повернення вкладних (депозитних) коштів, закриття рахунків буде проводитись у головному офісі ПАТ «ВЕРНУМ БАНК» за адресою: місто Київ, проспект Гагаріна Юрія, будинок 17-В у строки та відповідно до умов договорів, крім вкладів (депозитів) термін дії яких закінчується після 01 березня 2019 року. Такі вклади повертаються достроково за заявою вкладника без перерахунку процентів за дострокове повернення коштів.

Звертаємо Вашу увагу, що у разі відсутності вкладника та іншого кредитора у місці виконання зобов’язання або ухилення його від прийняття виконання зобов’язання, ПАТ «ВЕРНУМ БАНК» у строк до 30 календарних днів від дня повідомлення вкладника або іншого кредитора перерахує суму вкладу та нараховані на неї проценти, грошові кошти, належні вкладнику або іншому кредитору, у депозит нотаріуса Київського міського нотаріального округу відповідно до законодавства України (більш детальна інформація про нотаріуса буде розміщена на сайті ПАТ «ВЕРНУМ БАНК» https://vernumbank.com/).

З усіх питань, пов’язаних з припиненням банківської діяльності ПАТ «ВЕРНУМ БАНК», просимо звертатись до головного офісу за адресою: місто Київ, проспект Гагаріна Юрія, будинок 17-В або за телефоном: +38 (044) 559-23-18 або +38 (044) 291-11-85 в робочі дні з 09.00 до 18.00 години.

З повагою,
Правління ПАТ «ВЕРНУМ БАНК»