Не пропусти

Банківські скриньки перестали бути надійними

Українці полюбляють зберігати гроші в банківських скриньках. Користуватися цією послугою почали ті, хто боїться зберігати готівку вдома, а банківським депозитами не довіряє. На відміну від депозитів, за таке зберігання грошей ще треба платити – в середньому 3-4 тисячі гривень на рік.

За це клієнт отримує власний сейф у сховищі банку.

Але, за словами експертів, це ризикований спосіб. Наприклад, нещодавно грабіжник спокійно і впевнено прийшов у відділення банку – нібито зазирнути у власний сейф. При цьому злочинець відкрив чужі і виніс 350 тис. доларів і кілограм золота. Крадіжка зайняла всього 14 хвилин.

Відео дій злочинця показали експерту з безпеки Сергію Кириленку. Той припускає: відкривали скриньки відмичками, вже знаючи, що в них лежить. За словами Кириленка, такі пограбування не роблять без підготовки, тому, швидше за все, діяла ціла злочинна група, яка вивчала сейфи.

Експерт упевнений, що зовнішність грабіжника теж оманлива – хоча він і діяв з відкритим обличчям, на вулиці його навряд чи можна впізнати. “Вони готові до камер, є певний грим. Він в житті може ходити з бородою і короткою стрижкою”, – зазначає Кириленко.

Грабують банківські скриньки в Україні не вперше. У банку, де зберігав кошти Євген, в минулому році обчистили всі скриньки. Чоловік досі судиться, щоб установа повернула втрачене.

“Банк відмовився відповідати. Він відповідає за збереження скриньки, але як він відповідає, вчому це виявляється?”, – дивується Євген.
Експерт з безпеки зазначає, що якщо буде доведено помилку з боку працівників банку, то через суд можна виграти справу.

У банку радять при укладенні договору робити опис вмісту сейфа. Тільки так можна добитися відшкодування у разі пограбування.

“Тут ситуація в тому, що це слова клієнта проти слів співробітника банку. Банк це ніяк не обліковує і не контролює”, – відзначає начальник управління розвитку продуктів департаменту роздрібного банкінгу Ольга Волкова.

Отже, банку краще чесно повідомити, що кладуть до скриньки. Але більше нікому говорити не можна, застерігають експерти.