Не пропусти

БОРЖНИКИ НЕ ВТЕЧУТЬ - приватні виконавці

Спільним наказом Мінюсту та МВС від 30.01.2018 затверджено новий порядок взаємодії державних та приватних виконавців з органами Державної прикордонної служби України при здійсненні виконавчого провадження (наказ № 256/5/65).

Даний документ, як і його попередник, стосується узгодженості дій вищезазначених суб’єктів при застосуванні до боржників заходів тимчасового обмеження у праві виїзду з України або заборони в’їзду до неї.

Водночас, новий Порядок покликаний у першу чергу оптимізувати процес такої взаємодії, скоротивши насамперед тривалість обміну інформацією між виконавцями та прикордонниками, оскільки відтепер він буде здійснюватись в електронній формі, а не лише поштовим зв’язком.

У такий спосіб через автоматизовану систему виконавчого провадження державні та приватні виконавці зможуть отримувати від Держприкордонслужби інформацію про перетин боржником кордону, направляти їй для виконання подання та постанови про встановлення тимчасового обмеження виїзду боржника, заборони в’їзду в Україну іноземців та осіб без громадянства або про скасування таких обмежень, засвідчені копії судових рішень з цих питань.

Тому, якщо раніше після прийняття судом рішення про обмеження боржника в праві виїзду за кордон він ще мав можливість зробити це протягом 7-10 днів – доки виконавчий документ долав поштові шляхи з суду до державного виконавця і далі до Держприкордонслужби, то тепер завдяки електронному документообігу цей період буде значно скорочений.

Крім того, на відміну від попереднього Порядку, відтепер боржник, який погасив заборгованість та пред’являє прикордонникам засвідчену копію судового рішення про скасування заборони, не зможе перетнути кордон, доки інформація про зняття обмежень не буде відображена у Системі.

Зазначений порядок повинен бути офіційно опублікований та, відповідно, набрати чинності не пізніш як у п’ятнадцятиденний строк після його прийняття, тобто не пізніше 14.02.2018.

Підготовка та затвердження протоколів обміну інформації забезпечить ДП «НАІС» разом із Департаментом ДВС та Адміністрацією Державної прикордонної служби України у тримісячний строк з дня набрання чинності цим наказом.

Джерело