Чи вважається будинок, придбаний у період окремого проживання, особистою власністю

Майно, придбане у період шлюбу, відноситься до спільної власності, навіть якщо подружжя не проживало разом.

Верховним Судом у постанові від 07.02.2018 по справі №161/14026/15-ц було викладено правову позицію, щодо поділу майна подружжя, яке було придбано у період непроживання подружжя разом.

Позовна заява обґрунтована тим, що за час перебування у шлюбі сторонами був придбаний будинок за їх спільні кошти, не дійшовши згоди про поділ майна, позивач звернувся до суду про визнання за ним права власності на частину будинку.

Першою та апеляційною інстанцією позов задоволено. Судді обґрунтували свої рішення тим, що спірний будинок сторони придбали за спільні кошти під час перебування у шлюбі, що належить чоловіку та дружині на праві спільної сумісної власності.

Відповідачка не погодилась, із рішеннями попередніх інстанцій та звернулась із касаційною скаргою, обґрунтовуючи, що придбала будинок особисто, що на той момент сторони проживали окремо та шлюбні відносини між ними фактично були припинені, у зв’язку з чим підстав уважати спірний будинок спільним майном подружжя немає.

ВС погодився із правовою позицію судів попередніх судових інстанцій. Та з приводу доводів касаційної скарги зазначив, що під час укладення договору купівлі-продажу спірного будинку у 1992 році позивач перебував у місцях позбавлення волі, і подружжя фактично разом не проживало, не заслуговують на увагу, оскільки самі по собі зазначені обставини не спростовують висновків суду з огляду на встановлення факту перебування сторін у зареєстрованому шлюбі.

Нагадаємо, раніше Верховний Суд ухвалив коли магазин, придбаний за час шлюбу, може стати особистою власністю.

 

Источник