Не пропусти

Дослідникам вдалось «навчити» нейронну мережу підробляти відбитки пальців

banner 240x350 png

Така технологія дозволить легко обманути біометричну систему ідентифікацію особистості

Дослідникам вдалось «навчити» нейронну мережу підробляти відбитки пальців

фото pixabay.com

Згідно із даними статті, яку будо представлено на конференції з безпеки в Лос-Анджелесі, групі дослідників з Політехнічного інституту Нью-Йорка вдалось  використати нейронну мережу для створення підробних відбитків пальців. Про це повідомляє The Guardian.

Зазначається, що дослідникам вдалось створити за допомогою нейронною мережі такі «копії» відбитків пальців, які працюють як «головний ключ» для біометричних систем ідентифікації.

Ця демонстрація недоліків існуючої наразі системи аутентифікації вважається важливою частиною розробки більш надійної системи в майбутньому.

Дослідники розповіли, що у більшості випадків пристрої для зчитування відбитку пальця фокусуються лише на частині відбитку та не порівнюють зчитані ділянки із усім відбитком, лише із збереженою його частиною. Це значить, що зловмисникам необхідно відтворити копію лише частини відбитку, підкреслюють дослідники.

Другий момент, на якому зупинились науковці, це те, що деякі рельєфи відбитків повторюються, а це значить, що одна й та ж частина відбитку, створена зловмисникам, відповідатиме одразу кільком справжнім відбиткам пальців.

Нейронна мережа не лише дозволила їм створити безліч фальшивих зображень відбитків пальців, але і створювала підробки, які виглядають настільки ж переконливо, як і справжні. Дослідники зазначили, що це більш досконала техніка, яка відрізняється від тої, що застосовувалась раніше. Тоді, більш зубчаті фальшиві відбитки не міг відрізнити сканер, але візуально людина могла їх розрізнити.

Джерело:

MIND UA
«ФЬЮЧЕР МЕДІА»