Не пропусти

Як Цитрус збільшив продажі спортгаджетів майже на 20% за допомогою промо в соцмережах

Цитрус завдяки 12-денний промоакції в соцмережах Citrus Fit Challeng наростив продажі фітнес-трекера Xiaomi на 18% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Що забезпечило…

Цитрус завдяки 12-денний промоакції в соцмережах Citrus Fit Challeng наростив продажі фітнес-трекера Xiaomi на 18% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Що забезпечило успіх проекту?

У ході Ukrainian E-commerce Congress – 2017 виступило багато відомих спікерів, що поділилися знаннями і досвідом з аудиторією. У їх числі була і співзасновник рекламного агентства MokCo Тетяна Мокренко, яка розповіла про досвід проведення промоакції для мережі магазинів гаджетів Цитрус. З мінімальним бюджетом, але креативною ідеєю, агентству вдалося привернути увагу користувачів соцмереж, змусити їх зайнятися спортом, брати участь в конкурсі і просувати бренд Цитрус. RAU підготувала конспект виступу експерта.

Навесні компанія провела промо-акцію під назвою Citrus Fit Challeng – 12 днів поспіль користувачі знімали на відео виконання вправ і викладали їх на своїй сторінці або на сторінці компанії в соцмережі. На створених сторінках акції в Facebook і Vkontakte щодня публікувалися відеозаданія з вправою від відомих блогерів.

Протягом дня користувач повинен був виконати завдання, підготувати фото або відео звіт і викласти його в інтернет. Виконуючи завдання, користувач брав участь в щоденному розіграші призів – спортивних гаджетів: трекерів, навушників, смартфонів. В останній день акції були розіграні головні призи – iPhone 7 і два Apple Watch.

Складність полягала в тому, що користувачів соцмереж потрібно було умовити займаючись спортом, знімати себе на фото та відео. Девіз Citrus Fit Challeng звучав так: “Наприседай на айфон!” Щоб виграти iPhone користувачі повинні були 12 днів поспіль робити вправи, які показували в відео лідери думок і постити відео собі або компанії на сторінку.

В результаті, за період акції з 29 березня по 15 квітня 8 400 користувачів пройшли повну реєстрацію на сайті, було зроблено 9 674 фото- і відео-звітів в Facebook і Vkontakte.

Загальне охоплення акції склало понад 1,1 млн користувачів, контент зібрав 3 016 лайків і 2 387 репостів в Facebook і більш 1,54 млн, 5 720 лайків і 1 199 репоста в Vkontakte.

Найбільше зросли продажі фітнес-трекера Xiaomi – на 18% за березень-квітень 2017 року до аналогічного періоду минулого (показник скоригований на коефіцієнт прогнозного зростання через розширення мережі). Збільшилися і продажі інших товарів: смартфон Meizu – на 175%, по іншим спортивним гаджетам – на 124%.

Вся соль в деталях

Перед компанією стояло завдання: використовувати промо в соціальних медіа для формування іміджу бренду рітейлера, тобто вибудувати у аудиторії асоціативний зв’язок: Цитрус, а значить – спортивні гаджети.

Під кампанію вибирали героїв, які давали відео-завдання, але не серед спортсменів, а серед популярних особистостей, блогерів, яких читає велика аудиторія. Саме їх підписники, які цікавляться спортивною тематикою, повинні були взяти участь в челленджі.

Що ж забезпечило успіх акції?

Час та місце

 • Все відбувалося в соцмережах, тому що не було бюджету на окремий сайт. Цитрус відмовилися від лендінгу, щоб більше витратити на промо.
 • Промо стартувало перед Великоднем, тому що всі приводять себе в форму у цей період
 • Промо тривало 12 днів. У МокСо порахували, що для ефективної промоакції досить одного тижня. “Хвиля” йшла перші 2-3 дні, потім починався спад, а потім знову виходили на пікові показники. Все залежало від того, які подарунки в який день розігрувалися.
 • Всі завдання публікувалися о 6 ранку, щоб люди могли зробити вправи, і викласти звіт до роботи. Модератор працював цілодобово
 • Охоплення та залучення

 • Відеозавдання. Якщо постити 12 днів поспіль 12 відео-завдань, то буде спостерігатися перетин охоплення – задвоювання і затроювання охоплення. Тому все будувався на першому відероліку – в його описі були посилання на інші 11 завдань, щоб зібрати якомога більше унікального охоплення.
 • Основний бюджет просування в соцмережах був зосереджений на пості-анонсі з першим відео, щоб побудувати унікальне охоплення.
 • Фітнес-трекер розігрувався навіть за репост анонсу.
 • Відзначали лідерів думок у всіх постах, щоб підтягувати їх аудиторію.
 • Розсилка проводилася по базі Цитруса, але не всім користувачам, а тільки тим, хто купував спортивні гаджети.
 • У підсумку завдяки нестандартному походу в ході акції вдалося значно збільшити охоплення аудиторії, підвищити залученість користувачів і впізнаваність бренду.

  Читайте також –

  Віталій Кузнєцов, Цитрус: Наш основний конкурент — це Цитрус

  Источник: rau.com.ua