Кабмін дозволив встановлювати індивідуальні лічильники тепла в старих будинках

image-10-300x146

Українці в будинках з вертикальною розводкою зможуть встановлювати регулятори та лічильники тепла

Українці можуть встановлювати системи індивідуального обліку в квартирах і оплачувати лише своє споживання. Вибір залежить від технічної можливості інженерних систем й економічної доцільності для кожного будинку. Таке рішення прийняв Кабінет міністрів на засіданні.

Crop?v2=1&w=600&h=0&url=%2f%2fbm.img.com.ua%2fberlin%2fstorage%2ffinance%2forig%2f1%2f54%2fb6d9c3cd71d716d2095510cd6cd48541

Уряд прийняв постанову «Про затвердження Порядку визначення технічної можливості встановлення вузлів розподільного обліку теплової енергії та економічної доцільності встановлення приладів – розподілювачів теплової енергії», яка дозволяє встановлювати індивідуальні лічильники тепла не лише в будинках з горизонтальною, але й вертикальною розводкою.

Раніше в старих будинках можна було встановити лише загальнобудинковий вузол обліку, а споживання тепла ділилось пропорційно площі на всіх. Для переходу на систему індивідуального обліку половина мешканців багатоквартирного будинку повинна встановити прилади-розподілювачи. Оплата встановлення такої системи здійснюється коштом споживачів – власників квартири.

«Відтепер власники квартир, які встановлять квартирні лічильники (при горизонтальній розводці інженерних мереж у будинку) або прилади-розподілювачі на опалювальні прилади (при вертикальній розводці) зможуть регулювати температуру в своїх помешканнях, заощаджувати тепло і платити виключно за власним лічильником, а не за перевитрати недбалого сусіда. Доплата складе лише за обігрів загальних місць користування та допоміжних приміщень відповідно до площі їх квартири», — заявив міністр регіонального розвитку Геннадій Зубко.

Джерело