Кримінальну справу можуть порушити через незаконне провадження проти адвоката

Національна асоціація адвокатів просить Генпрокуратуру порушити кримінальну справу через незаконне провадження проти адвоката Циганкова.

Як повідомляється на сайті НААУ, Комітет захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності провів екстрене засідання, на якому розглянув звернення адвоката Андрія Циганкова про розпочате стосовно нього кримінальне провадження за ознаками шахрайських дій адвоката та його клієнта, які полягали у поданні до суду документів та інших даних, зміст яких, на думку слідства, не відповідає дійсності.

При цьому у НААУ зазначають, що політика втручання у законну діяльність адвоката по наданню професійної правничої (правової) допомоги є недопустимою, а внесення відомостей до ЄРДР за наслідками реалізації адвокатом своєї правової позиції представника у судовому провадженні не може бути підставою для цього.

«Адвокат вчиняє дії в інтересах клієнта, з яким укладено договір про надання правової допомоги, в тому числі, подає від його імені документи до суду. Факт укладення договору не може бути витлумачений як попередня змова, оскільки таке тлумачення виходить за межі діючого законодавства та свідчить про вчинення представниками правоохоронних органів кримінального правопорушення, передбаченого статтею 365 КК України (перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу). Окрім того, подання документів до суду однією із сторін цивільного процесу, зміст яких, на думку органу досудового розслідування, не відповідає дійсності, не входить до складу кримінального правопорушення, передбаченого статтею 190 КК України», — йдеться у заяві НААУ.

У зв’язку з такою ситуацією НААУ звернулася до Генеральної прокуратури з проханням перевірити викладені у зверненні адвоката Циганкова обставини та надати їм правову оцінку. 

НААУ просить внести відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 365 КК України, у зв’язку з перевищенням посадовими особами органу досудового розслідування і розпочати досудове розслідування.Також НААУ направить відповідні звернення до Ради адвокатських та правничних товариств Європи (ССВЕ) та Міжнародної асоціації правників (ІВА).

Источник: ukrainepravo.com

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.