Мінрегіон презентував новий порядок розрахунку пайового внеску

На засіданні комітету Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування та житлово-комунального господарства депутати підтримали нову концепцію Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ з оплати пайового внеску.

Замість існуючого механізму вона пропонує впровадження чіткого і прозорого платежу у вигляді відсотка від нормативної грошової оцінки земельної ділянки під будівництво, проведеної органами місцевого самоврядування.

Новий механізм пропонує взяти грошову оцінку земельної ділянки за базу оплати внеску, яка вже визначена на момент укладання договору оренди цієї землі. Разом з договором оренди земельної ділянки укладається договір з населеним пунктом про сплату внеску на його розвиток, який сплачується щомісяця протягом усього терміну будівництва. Дія договору про сплату внеску закінчується з прийняттям об’єкта в експлуатацію.

У Міністерстві зазначають, що перевагами нового механізму є чіткість і прозорість процедури; обов’язковість встановлення такого платежу для всіх забудовників (крім тих об‘єктів, які будуються за рахунок бюджетів всіх рівнів, а також об’єкти незначного класу наслідків (СС1); відсутність пільг індивідуального характеру; ліквідація корупційної складової в частині різного підходу до нарахувань коштів пайової участі; стабільність щомісячних надходжень до місцевого бюджету протягом всього періоду будівництва об’єкта і стимулювання замовників щодо дотримання термінів будівництва в термін, передбачений проектною документацією.

Источник: ukrainepravo.com