Масштабна хакерська атака: «жертвами» стали Уряд, банки, аеропорт та багато компаній

В Україні триває хакерська атака на сайти Кабінету Міністрів України, міністерств, банків, українських компаній, аеропорту «Бориспіль» та низку ЗМІ, пише РБК-Україна.

У результаті кібератак у банків виникли складнощі з обслуговуванням клієнтів і здійсненням банківських операцій. Зараз у фінансовому секторі посилені заходи безпеки і протидії хакерським атакам всіх учасників фінансового ринку.

Так, про хакерську атаку заявили в Ощабданку. «У результаті Ощадбанк на виконання регламентів безпеки і захисту інформації був змушений вдатися до обмеження функціонала послуг, що надаються клієнтам. Банк просить вибачення за незручності, що виникли внаслідок форс-мажорних обставин і гарантує конфіденційність і збереження даних клієнтів», — повідомляється на сайті банку. Відзначається, що відділення банку будуть працювати сьогодні в режимі консультацій.

Хакерська атака на Україну торкнулася і уряду країни. Віце-прем’єр-міністр Павло Розенко на своїй сторінці в Facebook повідомив, що «лягли» всі комп’ютери в Кабінеті міністрів.

Відбуваються збої в роботі Урядового порталу, веб-сайтів Міністерства внутрішніх справ, Пенсійного фонду, Київської міської державної адміністрації

Хакери атакували інформаційну систему аеропорту «Бориспіль». У зв’язку з позаштатною ситуацією можливі затримки рейсів. Офіційний сайт аеропорту і табло з розкладом рейсів не працюють.

Хакери атакували і низку компаній, зокрема: «Нову пошту», Rozetka, мережу автозаправок WOG, компанію «Укргазвидобування» і багато інших. Хакерській атаці піддалися і офіси «Укренерго» і «Київенерго». »

Журналісти «Кореспондента», «КП в Україні» та «Телеканалу 24» повідомляють про те, що їх інформаційні ресурси припинили мовлення і висвітлення новин через комп’ютерний збій. Також вражені комп’ютерні системи радіостанцій «Люкс» і «Максимум».

Як повідомив спікер Нацполіції Ярослав Тракало Укрінформу, фахівці підрозділів НПУ зараз радяться щодо ситуації з кібератаками і працюють на місцях подій.

Источник: ukrainepravo.com