Мін’юст зібрався запровадити миттєвий он-лайн арешт банківських рахунків

Україна використає хорватський досвід в швидкому арешті рахунків

Фото: zn.ua

Україна використає хорватський досвід в швидкому арешті рахунків

Міністерство юстиції виступає за запровадження на законодавчому рівні системи електронного арешту коштів боржників на банківських рахунках за досвідом Хорватії.

Про це повідомляє прес-служба міністерства

На переконання Мінюсту, введення електронного арешту банківських рахунків суттєво сприятиме покращенню ситуації з виконанням судових рішень.

«Це стало можливим завдяки тому, що Фінансове агентство, яке є провідною хорватською компанією у сфері фінансового посередництва, має можливість надавати банкам електронне розпорядження щодо блокування коштів протягом 60 хвилин. Так як сам процес відбувається протягом декількох хвилин, у боржника немає можливості вивести кошти з рахунків», — пояснив директор департаменту з питань правосуддя та національної безпеки Мінюсту Олександр Олійник.

«Адже незважаючи на те, що в рамках реформи примусового виконання рішень встановлено чіткі та максимально короткі строки вчинення виконавчих дій, постанови про арешт коштів боржника все одно скеровуються виконавцями в банківські установи поштою або доставляються особисто. А це займає час та може призвести до виведення коштів з рахунків боржником», — зазначив у свою чергу заступник міністра Сергій Шкляр.

Нагадаємо, що для ефективного виконання судових рішень в Україні було запроваджено інститут приватних виконавців.