Новий інститут приватних виконавців в Україні: перші помітні успіхи

Надихаюча статистика

За 2017 рік в Україні в три рази збільшилася кількість виконаних судових рішень у цивільних і господарських справах – з 6% у 2016 році до 18% у 2017. Про це повідомляє Міністерство юстицій України у своєму звіті, оприлюдненому 23 жовтня 2017 року.

Частково це відбулося внаслідок прагнення України до змін і початку переходу до приватної системи виконання судових рішень. Зростання кількості приватних виконавців стало значним досягненням із моменту прийняття пакету законів у червні 2016 році.

Проект ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні» бере участь у розробці та впровадженні змін у цьому напрямку з самого початку реформи у 2015 році. Наразі Проект продовжує допомагати Міністерству юстиції з відбором приватних виконавців, підвищенням ефективності організації їхньої роботи та поширенням інформації про професію

«Було проведено 11 екзаменів для 4 наборів кандидатів. За результатами екзаменів 101 особа отримала свідоцтва на право здійснення діяльності приватного виконавця, з них 70 вже безпосередньо взялися до роботи», – зауважив Сергій Шкляр, заступник Міністра юстиції України з питань виконавчої служби.

Наразі, з серпня 2017 року, новоявлені українські приватні виконавці  відкрили близько 500 проваджень, 70 з яких завершилися успішним виконанням судових рішень.

Історія одного успіху

Приклад приватного виконавця Андрія Авторгова є найбільш яскравим і успішним. Йому вдалося стягнув борг у розмірі 3,5 млн. гривень на користь законного кредитора (12.10.2017).

«Проект ЄС став однією з рушійних сил реформи системи виконання судових рішень в Україні, – розмірковує Андрій Авторгов. – Важко переоцінити роль команди Проекту в просуванні інституту приватних виконавців.

Перспектива

Успіх реформи напряму вплине на позицію України в рейтингу Світового Банку Doing Business та інших авторитетних міжнародних рейтингах, підвищить інвестиційну привабливість України. Успіх реформи зменшить навантаження на державний бюджет при наданні юридичних послуг. Втім найголовніше, успіх реформи забезпечить можливості отримувати кращі та більш доступні послуги фізичним і юридичним особам.

Джерело