Обирати запобіжний захід у справах, підслідних НАБУ, пропонують у вихідні та святкові дні

До Верховної Ради України внесено законопроект, яким пропонується уточнити терміни обрання запобіжного заходу у справах, віднесених до підслідності Національного антикорупційного бюро.

Автор законодавчої ініціативи пропонує передбачити, що суд розглядає клопотання про застосування запобіжного заходу щодо затриманої особи, підозрюваної, обвинуваченої у вчиненні кримінального правопорушення, віднесеного до підслідності Національного антикорупційного бюро України, у робочий та неробочий час, включаючи вихідні та святкові дні.

Прогнозується, що це прийняття законопроекту надасть правові гарантії та створить умови для ефективного розгляду кримінальних справ Національним антикорупційним бюро України, зокрема мінімізує шанси затриманої, підозрюваної чи обвинуваченої особи уникнути відповідальності за скоєне злочинне діяння. 

Наразі ж Кримінальним процесуальним кодексом  встановлено, що суд має розглянути клопотання про застосування або зміну запобіжного заходу невідкладно, але не пізніше сімдесяти двох годин з моменту фактичного затримання підозрюваного, обвинуваченого або з моменту надходження до суду клопотання.


Источник: ukrainepravo.com

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.