Не пропусти

Окупанти заарештували 12 українських моряків

zrazok-1024x562

Суд в Сімферополі арештував 12 українських моряків на 2 місяці

на фото Юрій Гудзило, колишній капітан «Яни Капу», та його адвокат

Facebook Anton Naumlyuk

Київський районний суд Сімферополя заарештував на два місяці, до 25 січня 2019 року, 12 українських моряків з кораблів ВМС України, які були захоплені в Керченській протоці російскою ФСБ.

На даний момент оголошено вирок 12-ти морякам: це Андрій Оприско, Сергій Цибізов, Юрій Будзило, Володимир Терещенко, Віктор Беспальченко, Володимир Варемез, Михайло Власюк, Богдан Головаш, Сергій Чуліб, Владислав Костишин, Сергій Попов і Роман Мокряк.

Справа щодо решти моряків буде розглядатися завтра 28 листопада.

Інформацію про перебіг судового засідання повідомляв кореспондент «Радіо свобода» Антон Наумлюк в Facebook.

фото профиля Антона Наумлюка, На данном изображении может находиться: 1 человек, улыбается, небо и на улице
Антон Наумлюк

Украинские моряки

Судьи Киевского районного суда Симферополя Виктор Можелянский, Андрей Долгополов и Михаил Белоусов закончили на сегодня судебные заседания по избранию меры пресечения для задержанных украинских моряков. Сегодня до 25 января 2019 года были арестованы двенадцать человек.

Владимир Варимез
Сергей Цыбизов
Андрей Опрыско
Виктор Беспальченко
Владимир Терещенко
Роман Мокряк
Михаил Власюк
Сергей Попов
Юрий Будзыло
Владислав Костышин
Богдан Головаш
Сергей Чулиба

Они будут находиться в Симферопольском СИЗО, сейчас их доставляют в ФСБ для вручения обвинения по части 3 статьи 322 УК РФ — «незаконное пересечение границы РФ группой лиц по предварительному сговору» и допроса. Максимальное наказание по статье — шесть лет лишения свободы. О пытках никто из тех, с кем удалось сегодня увидеться независимым адвокатам, не сообщал, но о психологическом давлении, которое оказывали сотрудники ФСБ, чтобы получить «необходимые показания», говорил, например, Сергей Цыбизов, видео-допрос которого распространили вчера российские СМИ.

Адвокат Маммет Мамбетов, представляющий интересы Андрея Опрыско вместе с подзащитным был в ФСБ и рассказал, что им вручили постановление о привлечении в качестве обвиняемого, а также попытались допросить и провести дактилоскопию. И от дачи показаний и от передачи образцов отпечатков пальцев они отказались, хотя ранее Опрыско давал показания с адвокатом по назначению. «Он не признает вины, считает, да и они все считают, что ничего незаконного не совершили. Во время дачи первоначальных показаний Опрыско рассказал, что моряки действовали согласно служебной инструкции. На призыв ожидать на стоянке разрешения и лоцмана они отреагировали, как положено. Ожидали, а спустя семь часов, когда выяснилось, что ответа нет, решили развернуться и вернуться обратно, после чего их задержали», — рассказал адвокат.

Українців звинувачують у порушенні кордону Російської Федерації – направді йдеться про анексований Крим. Їх звинувачують за ст. 322 КК РФ (незаконний перетин держкордону). Перед засіданням підтримати українських моряків під судом зібралося близько 30 людей.

«Оприско не визнає провини, вважає, та й вони всі вважають, що нічого незаконного не зробили, – розповів адвокат. – Під час дачі первинних свідчень Оприско розповів, що моряки діяли згідно зі службовою інструкцією. На заклик очікувати на стоянці дозволу і лоцмана вони відреагували, як годиться. Очікували, а через 7 годин, коли з’ясувалося, що відповіді немає, вирішили розвернутися і повернутися назад, після чого їх затримали», – сказав він.

Після суду моряків доставлять в СІЗО Сімферополя. Адвокати мають намір оскаржити арешт у Верховному суді Криму. На подання апеляції законом їм відводиться три доби.

Надається весь список затриманих у Керченській протоці українських моряків, згідно з матеріалами слідства.

 1. Будзило Ю.А.
 2. Зінченко В.А.
 3. Оприско А.А.
 4. Цибізов С.А.
 5. Артеменко А.А.
 6. Терещенко В.А.
 7. Семидоцький Є.В.
 8. Беспальченко В.А.
 9. Шевченко А.А.
 10. Варімез В.К.
 11. Власюк М.Б.
 12. Головаш Б.О.
 13. Чуліба С.Р.
 14. Мельничук О.М.
 15. Небилиця Б.П.
 16. Костишин В.А.
 17. Попов С.Н.
 18. Без’язичний Ю.Ю.
 19. Мокряк Р.Н.
 20. Ейдер А.Д.
 21. Сорока В.В.
 22. Драч А.Л.
 23. Лісовий В.В.
 24. Гриценко Д.В

Журналіст уточнив, що в Керченській лікарні з пораненнями перебувають Андрій Артеменко, Андрій Ейдер і Василь Сорока.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін назвав «маразмом» суд над затриманими Росією в Керченській протоці українськими моряками, оскільки вони є військовополоненими.

«По-перше, звільнити хлопців – це дійсно зараз найважливіший пріоритет. Саме зараз ведемо переговори з Червоним Хрестом, оскільки наші хлопці по статусу є військовополоненими. Росія по відношенню до нас здійснила кілька актів агресії, і Червоних Хрест повинен активно в це втручатися», – підкреслив Клімкін. Міністр також повідомив, що зараз проводяться переговори і з правозахисниками, і з кримськотатарською громадою в окупованому Криму.

Нагадаємо, 25 листопада Росія застосувала зброю в Азовському морі проти українських катерів. Після виходу з Керченської протоки катери прикордонної служби ФСБ РФ відкрили вогонь по трьох українських кораблях. Всі три кораблі були виведені з ладу і захоплені агресором разом з екіпажем. Повідомлялося про шестеро поранених серед українських моряків.

В МЗС РФ звинуватили Україну в ескалації конфлікту в Азовському морі і заявили, що це «ретельно спланована Україною провокація» і «створення приводу для введення санкцій проти Росії».

Джерело:

MIND UA
«ФЬЮЧЕР МЕДІА»