Не пропусти

Отримання посвідки на тимчасове проживання. Покрокова інструкція.

zrazok-1024x562

Що таке посвідка на тимчасове проживання, та як її отримати в Україні?

В останній час все більше і більше в новинах можна зустріти заголовки накштал «Інвестиційний клімат покращився», «Інвестиційна привабливість України зросла», «кордони з Європою «зтерті»» та багато іншого. Але аналізуючи попит не тільки закордонних компаній на фахівців з України, до нас також стали приїздити фахівці із других країн. Тобто можна стверджувати, що проходить залученням все нових та нових проектів та інвестицій, іноземні експерти та фахівці прибувають на роботу в українські фірми і так далі. А от, як знаходитися на території України легально іноземним фахівцям ми спробуємо розібратися та розглянемо питання процедури в’їзду іноземців, їх запрошення на роботу, отримання спеціального дозволу більш детально.

Посвідка на тимчасове проживання – це офіційний документ, який дає право іноземцю та особам без громадянства (далі по тексту – «іноземець», «іноземний громадянин») який досяг 16-річного віку на тимчасове проживання на території держави. Вказане право надано іноземцю на підставі Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства». Посвідка видається терміном на 12 місяців, з можливістю продовження строку на аналогічний період. Отже, розглянемо більш детально сам процес підбору документів та додаткових дій які потрібно виконати аби отримати цей документ.

До категорії осіб, які мають на меті отримати посвідку на тимчасове проживання слід віднести наступних іноземців та осіб без громадянства:

З метою підтвердження того, що іноземцю виданий додатковий документ який дає право перебувати на території іншої держави, в паспортному документі проставляється відмітка про отримання посвідки, яка завіряється печаткою. За результатами отриманої посвідки, іноземці та особи без громадянства, повинні зареєструватися за місцем проживання, а у разі зміни місця проживання — перереєструватися.
Для продовження строку іноземець або особа без громадянства подає документи для продовження строку дії посвідки на тимчасове проживання не пізніш як за 10 календарних днів до закінчення строку її дії.

Обов’язкові платежі.
Для оформлення посвідки на тимчасове проживання необхідно сплатити адміністративний збір за оформлення або продовження строку дії посвідки на тимчасове проживання стягується в розмірі 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відмова у видачі посвідки та можливі причини.
У видачі посвідки можуть відмовити, з наступних причин:
— Задля забезпечення національної безпеки або охорони громадського порядку.
— З метою необхідності охорони здоров’я, захисту прав і законних інтересів громадян України та інших осіб, що проживають в Україні.
— Коли є підстави вважати (підтверджено), що паспортний документ іноземця або документ, що посвідчує особу без громадянства, підроблений, зіпсований або не відповідає встановленому зразку чи належить іншій особі.
— Для отримання дозволу подані завідомо неправдиві відомості або підроблені документи.
— Коли виявлено факти невиконання іноземцями рішення суду або органів державної влади, уповноважених накладати адміністративні стягнення, або вони мають інші майнові зобов’язання перед державою, фізичними або юридичними особами, включаючи ті, що пов’язані з попереднім видворенням за межі України, у тому числі після закінчення строку заборони подальшого в’їзду в Україну (для осіб, що отримують посвідку на тимчасове проживання);
— В інших випадках, передбачених законами.

Автор консультації: Завальнюк Олег