Підприємства вестимуть бухгалтерію та звітуватимуть за новими правилами, законопроект

Доволі розлогий перелік змін вноситься до вимог ведення бухгалтерського обліку на підприємстві. Це, як і багато іншого, знову ж робиться з метою приведення національного законодавство до норм ЄС.

Законопроектом «Про внесення змін до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» (щодо удосконалення деяких положень)» (№ 4646-д) серед іншого, пропонується визначити, що незначні недоліки, виявлені у первинних документах, не будуть підставою для невизнання господарської операції.
Для цілей бухобліку підприємства поділять на 4 види: мікропідприємства, малі, середні та великі підприємства. Перші два звільнять від подання звіту про управління. Середні підприємства мають право не відображати у звіті про управління, так звану нефінансову інформацію.
Також встановлюються вимоги до кандидатів на посаду головного бухгалтера на підприємствах, що становлять суспільний інтерес (не будь-які публічні
акціонерні товариства, а лише емітенти цінних паперів
які допущені до біржових торгів, страховики, недержавні пенсійні фонди). Ним зможе стати особа, яка має повну вищу економічну освіту та профільний стаж не менш як 3 роки.
Зміниться порядок подання та опублікування фінансової звітності. Так, підприємства, які застосовують міжнародні стандарти, зможуть подавати її в єдиному електронному форматі. Також підприємства будуть зобов’язані надавати свою фінансову звітність за запитами фіз- і юросіб.
Щоправда поки що даний проект нардепам не вдалося навіть унести в порядок денний.

Джерело: ЗіБ
Источник: legalans.com