“Працюйте з розумними людьми”: десять тез від засновника Alibaba Group Джека Ма

Засновник Alibaba Джек Ма про те, як створити свій бізнес, чого насправді потрібно вчитися, цілях, персоналі, ставленні до клієнтів і “тупих роботах”. Співзасновник і…

Засновник Alibaba Джек Ма про те, як створити свій бізнес, чого насправді потрібно вчитися, цілях, персоналі, ставленні до клієнтів і “тупих роботах”.

Співзасновник і виконавчий голова ради директорів компанії Alibaba Group Джек Ма 18 жовтня прочитав лекцію про розвиток ринку технологій на факультеті фізики МДУ ім М. В. Ломоносова. Джек Ма розповів студентам, як він з викладача англійської мови став глобальним підприємцем у сфері технологій, які труднощі він подолав, створюючи свою компанію і дав прогноз, як зміняться бізнес і ринок праці з розвитком штучного інтелекту. Редакція «Секрет» прослухала годинний виступ 53-річного бізнесмена і представила його кращі вислови. RAU вибрала найцікавіші з них.

Про те, як бути щасливим

Alibaba починалася з відсутності грошей, технологій, людей. Через 18 років після старту 16 000 осіб працюють в нашій компанії. Я вважаю себе щасливою людиною. Як продовжувати бути щасливим? Віддавати свою любов до інших і допомагати їм. В майбутньому вони допоможуть вам.

Про гроші

Коли людина каже «От були б у мене гроші, тоді…», це означає, що у нього ніколи не буде грошей.

Про помилки

Може здатися, що у всіх успішних людей був відмінний початок кар’єри, ніхто з них не робив помилок. Коли ти стаєш успішним, тобі кажуть: «Вау! Ти великий». Але, насправді, я кілька разів закидав іспити при вступі в університет та співбесіди на роботу. Кожен може помилятися, головне — не здаватися.

Про штучний інтелект і “тупі роботи”

Технології не ліквідують робочі місця, вони ліквідують тупі роботи. З винаходом електрики багато хто хвилювався, що втратять роботу. Але електрифікація подарувала світові більше робочих місць, ніж забрала. Штучний інтелект також створить велику кількість нових робочих місць.

Про те, що насправді потрібно вміти

Якщо хочете підготуватися до майбутнього, не слідуйте вчорашнім способів навчання: не намагайтеся зубрити. Комп’ютер все одно більше запам’ятає, не намагайтеся рахувати швидше — комп’ютер зробить це за вас. Вчіться бути креативними і конструктивними.

Про команду

Alibaba процвітає не тому, що я самий розумний. Не думаю взагалі, що я розумна людина. Я працюю з розумними людьми. Якщо хочете досягти успіху — працюйте з розумними людьми і вчіться у них.

Про ставлення до клієнтів

Після того, як ви зібрали команду людей, які поділяють ваші погляди, мріють про ті ж речі, головне для вас — клієнти. Переконайтеся в тому, що вони щасливі. Якщо вони щасливі, навряд чи вам потрібно сильно переживати.

Про те, як створити свій бізнес і перемогти

Коли я починав, всі мене питали: як ви можете досягти успіху, якщо в Китаї немає інтернету, немає логістики, немає кредитних карт? На це питання я відповідав рік за роком. Кожен бізнес починається з чогось найменшого. Якщо зможете зробити щось хороше в невеликих масштабах, тоді ви переможете. Якщо ви йдете у потрібному напрямку — гроші прийдуть.

Про правильно підібраний персонал

Я сам мало що знаю про технології. Все, що я вмію робити на комп’ютері, — це відправляти та отримувати повідомлення. Але я розумію важливість технологій, тому запрошую кращих інженерів, які розуміють все. Я прислухаюся до них.

Про цілі

Раніше я думав, що Білл Гейтс завжди використовував шанси, які надала йому доля, а я так не зможу. Потім я зрозумів, що просто не треба ставити собі недосяжні цілі.

Читайте також –

10 тез Владислава Чечоткіна про проблеми української митниці

Источник: rau.com.ua