Правоохоронці та банки об’єднують зусилля для попередження платіжного шахрайства

У Києві відбулась міжвідомча робоча зустріч, організована з метою удосконалення взаємодії та підвищення ефективності у боротьбі з кібершахрайством в Україні. Про це повідомляє прес-служба Асоціації членів платіжних систем ЄМА. 

Засідання проходило у форматі круглого столу та було присвячене обговоренню актуальних видів злочинів у платіжній сфері й заходів з підвищення ефективності взаємодії між банками, кіберполіцією та слідством у протидії кіберзлочинам з використанням платіжних інструментів.

Для оперативного реагування та розслідування випадків платіжних злочинів учасниками зустрічі було розроблено та узгоджено ефективні алгоритми взаємодії за ключовими напрямками:

координація дій з Департаментом кіберполіції при первинному зверненні банків і їхніх клієнтів до Національної поліції України;

профілактика та протидія виведенню в готівкову форму коштів, отриманих у результаті кіберзлочинів;

удосконалення процедур взаємодії банків і Національної поліції при проведенні розслідувань платіжних кіберзлочинів.

Аналогічні міжвідомчі робочі зустрічі у форматі круглих столів найближчим часом будуть проведені ще в 4 містах України: у Дніпрі, Харкові, Одесі та Львові.

Проведення міжвідомчих робочих зустрічей за участю всіх регіонів України, спрямоване на виконання наказу Національної поліції України № 632 від 23 липня 2016 року щодо підвищення ефективності взаємодії та обміну інформацією між правоохоронними органами та банківською системою, було ініційоване Асоціацією ЄМА у рамках реалізації Національної програми сприяння безпеці електронних платежів і карткових розрахунків SAFE CARD. Цей проект впроваджується за підтримки Державного департаменту США та координується Українською міжбанківською Асоціацією членів платіжних систем ЄМА.

Крім того, для вдосконалення взаємодії між банками та правоохоронцями при розслідуванні та протидії платіжним злочинам у рамках Програми фахівцями Асоціації ЄМА розробляється спеціальний постійно оновлюваний інтернет-ресурс – Investigate-Оnline. Таке інноваційне рішення дозволить представникам правоохоронних органів та органам дізнання отримати онлайн доступ до актуальної інформації щодо злочинів із платіжними інструментамидля оперативного реагування на них. Узгоджені під час міжвідомчих зустрічей ефективні алгоритми  взаємодії між банками та правоохоронцями при попередженні й розслідуванні платіжних кіберзлочинів будуть також внесені до системи Investigate-Оnline та покладені в основу оновленого Порядку взаємодії банків і правоохоронних органів.

Источник: ukrainepravo.com

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.