Не пропусти

Прийняття на роботу: перелік документів, які потрібно подати працівнику

vord-200x200-200x160-200x160-200x160Зразки наказів та інших документів про прийняття на роботу

Днями у Львівському міському центрі зайнятості фахівець ГУ Держпраці у Львівській області провела семінар для безробітних громадян.

В межах заходу присутні цікавилися питанням  належного оформлення трудових відносин, зокрема йшлося про  прийняття працівника на роботу.

Вона повідомила, що вимогами ст. 24 КЗпП України передбачено, що при укладенні трудового договору громадянин зобов’язаний подати паспорт або інший документ, що посвідчує особу, трудову книжку, а у випадках, передбачених законодавством, – також документ про освіту (спеціальність, кваліфікацію), про стан здоров’я та інші документи.

Працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Тобто при прийнятті працівника на роботу необхідні наступні документи: заява працівника та наказ роботодавця про прийняття на роботу, повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу, запис у трудову книжку про прийняття на роботу та ознайомлення працівника із умовами праці, посадовою інструкцією та правилами трудового розпорядку.

На новоствореному підприємстві призначено керівника: чи подавати повідомлення про прийняття на роботу?

Новостворена юрособа обрала керівника, про що складено протокол. Діяльність ще не розпочалась. Чи потрібно подавати повідомлення про прийняття на роботу, якщо керівнику зарплата не призначалась (без нарахування зарплати)?

Постановою Кабміну від 17.06.2015 р. №413 визначено, що повідомлення про прийняття працівника на роботу подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізособою до територіальних органів ДФС за місцем обліку їх як платника ЄСВ за формою згідно з додатком до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором, — повідомляє ДФС у Львівській області.

Відповідно до Постанови №413 інформація, що міститься у повідомленні про прийняття працівника на роботу, вноситься до реєстру страхувальників та реєстру застрахованих осіб відповідно до Закону про ЄСВ.

Для виконання порядку повідомлення ДФС про прийняття працівника на роботу, необхідна наявність наступних обставин:

  • існування юрособи, на роботу до якої приймається працівник;
  • об’єктивна можливість подання повідомлення до початку роботи працівника;
  • подання повідомлення за формою, передбаченою Порядком №413.

Відповідно до ч. 4 ст.87 ЦКУ юрособa вважaється створенoю з дня її дeржавної реєстрації.

Держреєстрація юрособи здійснюється, зокрема, на підставі:

  • Закону «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань»,
  • Порядку державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи (Наказ Мін’юсту від 09.02.2016 р. № 359/5);
  • Наказу Мін’юсту від 18.11.2016 р. №3268/5 «Про затвердження форм заяв у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань».

При здійсненні державної реєстрації юридичної особи, державний реєстратор зобов’язаний внести відомості до ЄДР щодо керівника юрособи, що створюється. Без внесення до ЄДР ідентифікаційних даних про керівника державна реєстрація юрособи не відбувається.

Тож з дня державної реєстрації новостворюваної юрособи, у ЄДР наявні відомості про її керівника, що вважаються достовірними. Таким чином, початком роботи керівника юрособи є день внесення державним реєстратором відомостей про нього до ЄДР.

Отже,  при здійсненні державної реєстрації новоствореної юрособи територіальні органи ДФСУ повідомлені про факт створення юрособи та особу її керівника.