Рада зробила сімейні фермерські господарства платниками єдиного податку 4-ї групи

Народні депутати підтримали у другому читанні законопроект №6490-д «Про внесення змін у Податковий кодекс України та деякі законодавчі акти України щодо стимулювання створення та діяльності сімейних фермерських господарств»

«За» документ проголосували 229 народних депутатів, інформує Depo.ua.

У законодавчому акті зазначається, що сільські сім’ї практично позбавлені можливості функціонування правової формі сімейних фермерських господарств, оскільки залишається невизначеним на рівні закону порядок економічних і соціальних відносин таких господарств з державою.

Прийняття закону створює правові, економічні і соціальні передумови для легалізації сімейних фермерських господарств з набуттям статусу фізичної особи-підприємця — виробника сільськогосподарської продукції.

Передбачається забезпечити їм повноцінне участь у соціально-економічному житті держави з встановленням пільгового порядку сплати єдиного податку та єдиного соціального внеску. Законом їм надається можливість бути платниками єдиного податку четвертої групи.

Проектом також передбачено пільговий порядок сплати єдиного соціального внеску для всіх членів фермерського господарства, в т. ч. його голови і встановлення сплати податку на доходи фізичних осіб з орендної плати за земельні ділянки (паї) до місцевих бюджетів за місцезнаходженням таких земельних ділянок.

Джерело

Інтернет магазин юридичних документів

20170315_306_433x433