Розмитнити авто на єврономерах буде дешевше

banner 240x350 png

Комітет ВР рекомендує прийняти в другому читанні і в цілому законопроекти щодо «євроблях»

У Україні можуть ввести нову модель оподаткування акцизним податком легкових автомобілів.

Комітет з питань податкової та митної політики 6 листопада розглянув законопроекти № 8487 і № 8488 і ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти ці законопроекти в другому читанні та у цілому, як закони, з урахуванням підтриманих Комітетом пропозицій. Текст доопрацьованих законопроектів поки не оприлюднений.

Зокрема, запропоновано встановити базові ставки акцизного податку нового легкового автомобіля з бензиновим двигуном об’ємом 1000 куб. см у розмірі 50 євро за одиницю, а для авто з дизельним двигуном об’ємом 1000 куб. см у розмірі 75 євро за одиницю.

Акцизний податок визначатиметься для кожного авто шляхом застосування двох коефіцієнтів до базових ставок акцизного податку.

Перший коефіцієнт визначається діленням об’єму циліндрів двигуна на 1000 куб. см

Другий коефіцієнт дорівнює кількості повних календарних років з року, що йде за роком виробництва відповідного транспортного засобу, до року визначення ставки податку.

Для нових транспортних засобів і транспортних засобів, які використовувалися до одного повного календарного року, коефіцієнт дорівнює 1.

Також у проекті визначається ставка акцизного податку для електричних і гібридних легкових транспортних засобів і скасовується оподаткування цим податком кузовів для легкових транспортних засобів.

Депутати також рекомендували Верховній Раді включити до порядку денного дев’ятої сесії законопроект «Про внесення змін до Податкового кодексу України і деяких інших законодавчих актів України по поліпшенню адміністрування і перегляду ставок окремих податків і зборів» (№ 9260), яким запропоновано підвищити акциз на тютюнові вироби, екологічний податок, рентну плату та ввести контроль за цільовим використанням палива.

Нагадаємо, законопроекти по авто на єврономерах були схвалені у першому читанні 13 липня

Джерело:

Ліга Закон