Не пропусти

Що робити, якщо кредит продали колекторам?

Якщо коротко — купити пляшку шампанського і відзначити це свято. Якщо кредит продали колекторам, у вашому житті з юридичної точки зору рівним рахунком нічого не змінилося. Факт продажу кредиту колекторам свідчить про те, що банк розглядає позику як занадто маленьку, а вас — як занадто бідного, щоб витрачати час, гроші і зусилля на спробу його повернути.
Єдиним інструментом, за допомогою якого банк може спробувати стягнути заборгованість, — є звернення до суду з подальшим стягненням боргу виконавчою службою. Однак, якщо кредит не перевищує 10000 гривень, то банку просто не вигідно ініціювати цей процес: це довго, дорого і часто просто безперспективно.
Якщо кредит продали колекторам, то правові інструменти для реального його стягнення ніяк не змінилися — вони залишилися ті ж самі, що були у банку — звернення до суду. Але колектору це не вигідно точно так же, як і банку.
Тому, якщо кредит продали колекторам, а його розмір не перевищує 10000 грн., — живіть, як жили. Ніяких приводів турбуватися абсолютно немає.
——————————

Що робити, якщо колектори дзвонять?

Якщо коротко – заблокувати номер.
Якщо колектори дзвонять і ви не проти кілька разів на день поговорити з ними, то можете з ними поспілкуватися. Одні позичальники вважають за краще вести довгі задушевні розмови, інші влаштовують телефонні розіграші, треті дають волю емоціям і популярно пояснюють маршрут, по якому колектору слід негайно відправитися. Все залежить від настрою і того, наскільки бурхливо розвинена фантазія.
Якщо ж спілкуватися ніякого бажання немає, то можна занести номер колектора в чорний список або змінити свій мобільний номер.
Мета таких дзвінків чисто психологічна — дістати вас та всіх ваших знайомих, малознайомих і незнайомих людей, щоб ті якось вплинули на вас.
——————————

Що робити, якщо колектори загрожують?

Якщо коротко – зберігати спокій, заблокувати телефон.
Багато хто має спогади з 90-х, коли компанії бритоголових молодих людей з битами, які за допомогою прасок і паяльників допомагали боржникам виконати свої зобов’язання.
Однак, з тих пір пройшла вже чверть століття і подібні методи ведення бізнесу залишилися далеко в минулому. Потрібно розуміти, що колектор — це, як правило звичайна людина, що не має ніякого відношення до криміналу.
Тому якщо колектори загрожують прасками і паяльниками, можете в свою чергу пригрозити їм тим, що розмова записується і буде передана в правоохоронні органи. Більшість з них слабо орієнтується в кримінальному законодавстві, і цілком можуть прийняти вашу загрозу за чисту монету.
Якщо колектори загрожують різними санкціями, такими як виїзд спецназу швейцарської гвардії, або погрожують описати майно, або порушити кримінальну справу, або …. Загалом, в залежності від фантазії конкретного колектора, погрожувати можуть всім, чим завгодно. Однак ніяких правових підстав для цього просто не існує. Не існує.
Погрози розраховані лише на те, що позичальник взагалі не орієнтується в законодавстві. Якщо колектори погрожують, то розраховують на переляк, але ніколи ніяку загрозу в реальності здійснити не можуть. Погрожують — залишайтеся спокійні. Паніка — головна ціль таких погроз.
——————————

Що робити, якщо колектори прийшли додому?

Якщо коротко – не пускати і викликати поліцію.
Візит — це вкрай рідкісні випадки. Зазвичай ймовірність виявити на порозі будинку колектора така ж, як виграти мільйон у лотерею. Однак, такі випадки все ж таки відбуваються.
Отже, якщо колектори прийшли додому, то пускати їх не слід. Перш за все, слід запам’ятати, що ви взагалі нікого не зобов’язані пускати в будинок, якщо на те немає відповідного рішення суду. Ви не зобов’язані пускати в будинок не тільки якихось колекторів — ви не зобов’язані пускати навіть поліцію, якщо у них немає ухвали. Тому якщо колектор прийшов додому, можна сміливо не відкривати.
Якщо ж якщо колектор прийшов додому і ви з якихось причин йому відкрили, а той в свою чергу поривається зайти, слід негайно викликати наряд поліції. Запам’ятайте, ні у кого немає права потрапити до вашого помешкання без вашої згоди.
——————————

Закон про приватних виконавців.

Цей закон ніяк не відноситься до колекторів: не регулює їх діяльність, не встановлює їх права, обов’язки, методи роботи і т.д. Але оскільки це питання продовжують ставити, як після післямови ще раз зазначу: колектор і приватний виконавець — це абсолютно різні особи.
Приватного виконавця можна порівняти з приватним нотаріусом: так само як приватний нотаріус володіє тими ж правами і повноваженнями, що і державний, так само і приватний виконавець нічим не відрізняється від державного. Діяльність обох прямо регулюється законом. З виконавцем ви можете зіткнутися тільки і виключно після того, як на вас подадуть в суд і ви цей суд програєте — і не раніше.
Діяльність колектора ж не регулюється жодним законодавчим актом. Законом не визначено ні його права, ні повноваження, ні що б там не було взагалі. Тобто, з точки зору права — це просто звичайна людина. Відповідно, якщо колектори дзвонять, загрожують, прийшли додому — то їх слід розглядати як звичайнісіньких людей. Що ви робите, якщо вам дзвонить, загрожує або стукає в двері ваш сусід? — робіть те ж саме і з колектором.

Джерело

Автор: Дмитро Гненний

https://t.me/jur_b1og

viber-image