Що таке адвокатське зберігання документів. Як захиститися від неправомірних дій контролюючих органів

У діяльності будь-якої юридичної особи, незалежно від організаційно-правової форми та форми власності, рано чи пізно до офісу компанії прийде представник контролюючого органу з перевіркою. Як правило спочатку на адресу компанії прийде запит про надання інформації і документів, що для багатьох може закінчитися перевіркою бізнесу та можливо і  відкриттям провадження у кримінальній справі. Після чого представники контролюючих органів можуть прийти до офісу компанії з судовим документом про тимчасовий доступ до речей і документів компанії, а і можливо з постановою на обшук.

Вході проведення обшуку представники контролюючих органів можуть вилучити як те, що зазначено в постанові судді, так і все що завгодно, якщо слідчий вважатиме, що це має відношення до справи. А потім доведеться довго і наполегливо доводити, що до конкретного кримінального провадження ці документи не мають ніякого відношення, але ж іноді їх забирають все скопом, без опису. У даному випадку стає питання, як тоді платнику податків доводити наявність первинних документів для доказу господарської операції?

Як в даному випадку можна захиститися?

Суб’єкти підприємницької діяльності  можуть скористатися адвокатською правовою допомогою, для того щоб уберегти свої документи від вилучення, а саме допомогти у збереженні документів компанії може адвокат, як особа, яку охороняють Законом України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» (далі — Закон).

Перш за все слід зазначити, що у адвоката немає основної функції, яка полягала б в зберіганні документів, але оскільки в ході здійснення правової допомоги на підставі укладеного з адвокатською компанією договору на надання юридичних послуг в рамках якого компанія передає документи (установчі, бухгалтерські документи, договори, документи на право власності тощо) для проведення їх юридичного аналізу, передбаченого договором про надання юридичних послуг. Передача оформляється відповідним Актом.

З моменту передачі документів компанії адвокатське об’єднання (бюро), керуючись Законом, гарантує вам конфіденційність і недоторканність документів компанії з боку третіх осіб.

При перевірці компанії (підприємства) контролюючими органами або при спробі вилучити документи правоохоронними органами, ви пред’являєте їх співробітникам Акт передачі документів адвокату для юридичного аналізу. Подальші комунікації з представниками контролюючих / правоохоронних органів щодо зазначених документів проводить Адвокатська організація.

Відповідно до ч. 1 ст. 22 Закону, адвокатською таємницею є будь-яка інформація, яка стала відома адвокату про клієнта, а також ті питання, з якими клієнт звертався до адвоката, зміст порад, консультацій, роз’яснень адвоката, складені ним документи та інші документи, які були отримані адвокатом при здійсненні адвокатської діяльності.

Зокрема, ст. 23 Закону забороняє витребування і вилучення у адвоката документів, що становлять адвокатську таємницю. Тобто будь-які документи, передані клієнтом в рамках договору правового захисту, не можуть бути вилучені або витребувані у адвоката.

Таким чином, скориставшись послугою адвокатського зберігання документів, ви захистите себе від неприємного спілкування зі співробітниками контролюючих органів при проведенні перевірки або обшуку, при спробах незаконного вилучення документів, а також попередьте незаконний доступ до ваших документів і виграєте час для організації свого захисту.

Адвокатське бюро «Довженко та партнери» пропонує послугу адвокатського зберігання господарсько-фінансових документів у адвоката у тому числі на архівне зберігання.

http://advocate-dovzhenko.com.ua

м. Київ, вул. Максима Берлінського, 25

тел:+38 (097) 983-37-77

тел:+38 (093) 245-37-77

тел:+38 (066) 986-07-77