Не пропусти

Що треба знати для звернення до приватного виконавця

Навіщо звертатися до приватного виконавця і як це зробити?

Навіщо? Перш за все, необхідно розібратись хто такі приватні виконавці і в чому полягає різниця між приватними і державними виконавцями.

Навіщо?

Приватний виконавець — особа уповноважена державою здійснювати діяльність з примусового виконання рішень у порядку, встановленому законом.

мінус

КАТЕГОРІЇ

На відміну від державних, приватні виконавці мають деякі обмеження за категоріями стягнення. Приватні виконавці НЕ виконують рішень про:
•           Відібрання і передання дитини, встановлення побачень з нею, усунення перешкод у побаченні з дитиною;
•           Виселення та вселення фізичних осіб;
•           Конфіскацію майна.
рішень за якими боржником є:
•           Держава, державні органи, НБУ,  органи місцевого самоврядування, їх посадові особи, державні та комунальні підприємства…
та рішень, за якими стягувачем є:
•           Держава та державні органи.

Також приватні виконавці обмежені за сумами, які можуть стягувати. З початку 2018 року максимальна сума стягнення яку може прийняти приватний виконавець до свого провадження складає 20 мільйонів гривень.

плюс

ТЕРИТОРІЯ

У разі виявлення майна боржника на поза межами території, на яку поширюється компетенція відділу ДВС, державний виконавець завершує виконавче провадження і надсилає виконавчий документ до відділу державної виконавчої служби, на території якого виявлене майно боржника.

В аналогічній ситуації приватний виконавець в праві самостійно здійснювати виконавчі дії на території всієї країни або звернутися по допомогу до колег — приватних виконавців відповідного виконавчого округу не витрачаючи часу на завершення провадження і пересилання документів.

дорівнює

ПОВНОВАЖЕННЯ

І державні і приватні виконавці керуються одним і тим самим Законом України “Про виконавче провадження”. Їхні повноваження ідентичні. Приватний виконавець має такий самий спектр прав як і державний виконавець.

недорівнює

ЯКІСТЬ

Загально відомим є факт, що органи державної виконавчої служби сильно перевантажені. Це дуже негативно впливає на якість виконання судових рішень. Державні виконавці не завжди встигають здійснювати навіть мінімальні передбачені Законом дії вчасно. Також, потребує вирішення давня проблема відсутності комунікації з державними виконавцями, оскільки до відділів неможливо додзвонитися і навіть особисто потрапити до відділу не завжди вдається. Такі явища теж є наслідком перевантаження.

Як звернутися до приватного виконавця?

Де шукати? Усі діючі приватні виконавці внесені в Реєстр приватних виконавців України, доступний за адресою https://erpv.minjust.gov.ua а також на сайті https://pv.net.ua.

вл

ВИКОНАВЧІ ОКРУГИ

Виконавчий документ пред’являється до виконання за місцем перебування боржника або його майна. Також, до органів ДВС можна пред’явити документ за місцем роботи боржника.

Однак, варто враховувати, що компетенція відділів ДВС поширюється лише на один або кілька районів області, або на один район міста.

Одночасно, приватний виконавець відкриває виконавче провадження в межах округу. Виконавчим округом є територія АР Крим, області, міста Києва чи Севастополя. Виконавчі округи приватних виконавців не мають такого поділу на райони як межі територій органів ДВС.

Тобто, якщо боржник мешкає в Солом’янському районі міста Києва, володіє майном, що знаходиться в Святошинському районі, а працює в Оболонському районі міста Києва, то стягувачу спершу треба визначитись до якого відділу подавати заяву про примусове виконання рішення. А в процесі виконання, звертаючи стягнення на майно, доходи і кошти боржника, відділи ДВС пересилатимуть документи між собою.

Усі приватні виконавці міста Києва уповноважені відкривати виконавчі провадження на території всього міста. Так само і виконавці в областях відкривають провадження по всій області.

Подальші виконавчі дії приватний виконавець може здійснювати на території всієї України без обмежень.

дорівнює

АВАНС

Наприкінці 2016 року набули чинності новий Закон України “Про виконавче провадження”, яким запроваджено поняття авансового внеску. Його розмір визначено частиною другою статті 26 вказаного Закону і він є незмінним. Незалежно від того до приватного виконавця чи державного подається виконавчий документ, розмір авансового внеску залишається однаковим. За виконавчими документами про стягнення грошових сум він складає 2% від суми стягнення.

недорівнює

ДОДАТКОВА ВИНАГОРОДА

Чинним законодавством встановлено, що приватний виконавець може укласти договір зі стягувачем, яким встановити розмір додаткової винагороди і порядок її сплати. Такий договір може і не укладатись. Тоді, додаткова винагорода не сплачується взагалі.

Зазвичай, розмір додаткової винагороди складає близько 10%, а за невеликими сумами у кількадесят тисяч гривень може бути встановлений на рівні від 15% і вище.

 обрати

ЯК ОБРАТИ

В багатьох виконавчих округах діють більше одного приватного виконавця. А в місті Києві діє аж понад 20 “приватників”. Як визначитись до кого краще звернутись?

Отримавши перелік приватних виконавців, Ви можете зателефонувати кожному з них і спитати чи готовий він взяти Ваш документ до виконання. Якщо приватному виконавцю вистачає суми страховки і поточне навантаження дозволяє йому прийняти нові виконавчі документи, він запропонує надіслати йому сканкопію Вашого документу для перевірки. У разі позитивної відповіді, необхідно обговорити розмір додаткової винагороди або домовитись про її відсутність. У виконавчих округах де працює значна кількість приватних виконавців, це може бути нелегко.

ЗРАЗОК заяви про примусове виконання рішення (за попереднім Законом – заява про відкриття виконавчого провадження) доступний тут: http://www.ae.org.ua/стягувачу/.

Отже є два варіанти — або звернутися до “першого ліпшого” або скористатися безкоштовним сервісом “Обрати виконавця” Інтернет-проекту “Приватні виконавці” на сайті https://pv.net.ua.

Для цього стягувачу необхідно один раз завантажити скан або фото виконавчого документу. Після того як спеціалісти сервісу підберуть виконавця, стягувач отримає підготовлену заяву про примусове виконання рішення з розрахунком авансового внеску і реквізитами для його сплати. Сервіс надає послуги стягувачам безкоштовно.

Рішення суду має бути виконаним. І звертаючи його до виконання, важливо не змарнувати час.

P.S. Також Інтернет-проект “Приватні виконавці” надає безкоштовні консультації на сторінці https://www.facebook.com/private.enforcers/, за допомогою електронної пошти service@pv.net.uaта за телефоном (044) 232 47 50.

Автор: Приватні виконавці

Джерело