Що потрібно знати про встановлення комунікацій в приватному будинку

При встановленні та введенні в експлуатацію різних автономних приладів життєзабезпечення будинку  потрібно враховувати деякі правила та чинні норми. Проте для встановлення таких приладів у більшості випадків не потрібно отримувати відповідні дозволи та реєструвати їх.

Зазначимо, дізнатися про необхідність легалізації у можна відповідних інстанціях, а для оформлення проектної документації потрібно зверніться до сертифікованих фахівців.

Так, для встановлення в приватному будинку твердопаливних котлів і печей потрібно дотримуватися паспортних вимог інструкцій. Але не потрібно спеціальних дозволів при встановленні додаткових обігрівальних приладів (теплових насосів чи сонячних колекторів). не потрібні жодні додаткові узгодження при встановлення кондиціонерів, холодильників і бойлерів.

Пользуйтесь консультацией: Планирование строительства: разметка по закону

Також не потрібно жодних спеціальних дозволів при бурінні свердловини. відповідно до змін до Закону "Про надра", з 2011 року потужність свердловини не має перевищувати 300 м³ води на добу, перевищення норми передбачає адмінвідповідальність відповідно до ст. 48 КУпАП.

Проте, якщо сусіди не поскаржаться в природоохоронну прокуратуру, геологи перевіряти цю цифру не будуть.

Щодо відведення нечистот потрібно враховувати санітарні норми: септик має бути не ближче 25 м від колодязя чи свердловини та 5 м від будинку.

Жодних дозволів також на це не потрібно, проте бажано мати копію сертифіката на обладнання та паспорт.

Пользуйтесь консультацией: Регистрация в частном доме

Також в Україні можна без реєстрації використовувати вітряні та сонячні установки потужністю менш як 75 кВт для особистих потреб, оскільки в Україні немає окремого законодавства про побутове використання вітро- і сонячних електроустановок.

Проте таке обладнання має мати сертифікат. виданий в Україні, та висновок про відповідність "Системі стандартів безпеки праці".

Установка і експлуатація автономних стаціонарних електростанцій і пересувних джерел електроенергії, до яких відносяться бензинові, дизельні, газотурбінні та інші електростанції, потужність яких до 1000 кВт, а також вітрових електроустановок потужністю до 20 кВт регулюється відповідно до п/п 7.3 "Правил технічної експлуатації електроустановок споживачів"

Такі електростанції повинні експлуатуватись відповідно до інструкції по експлуатації заводу.

Установка вітрогенераторів висотою до 30 м також не потребує окремих дозволів. Відповідно до норм вони мають бути захищені від блискавок, тому потрібно встановити громовідвід.

Щоб уникнути скарг сусідів потрібно використовувати установки з низьким рівнем шуму.  Так, абсолютно безпечними і майже безшумними є вітряні установки до 100 кВт.

Пользуйтесь консультацией: Как получить технический паспорт на квартиру или дом в Украине в 2017 году: инфографика

Джерело: Юридичний ресурс "Протокол"

Источник: protokol.com.ua