Суддя провів тренінг для членів НАЗК щодо розгляду справ про адмінпорушення

У Національному агентстві з питань запобігання корупції знайомились із судовою практикою розгляду справ про адміністративні правопорушення, зокрема пов’язані з невиконанням вимог посадових осіб НАЗК.

Як інформує сайт Нацагентства, відповідний тренінг для фахівців НАЗК провів суддя Подільського районного суду міста Києва Володимир Гребенюк.

Запрошений спікер повідомив, що надзвичайно важливим при складанні протоколів про адміністративні правопорушення є дотримання правильності підготовки процесуальних документів, термінів складання і подання таких протоколів до суду.

Уповноважені особи НАЗК мають право складати адміністративні протоколи, зокрема про вчинення адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією, та за невиконання законних вимог (приписів) НАЗК, відповідно до статті 188-46 КУпАП. Наприклад, у разі невиконання законних вимог (приписів) НАЗК щодо усунення порушень законодавства про запобігання і протидію корупції, ненадання інформації, документів, а також порушення строків їх надання, уповноважена особа НАЗК складає адміністративний протокол на керівника органу.

Під час тренінгу, який проходив у формі інтерактивного спілкування,  слухачів, зокрема, зацікавило питання строків поняття “негайного повідомлення” спеціально уповноваженого суб’єкта у сфері протидії корупції у разі виявлення корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення чи одержання інформації про його вчинення працівниками відповідних державних органів з метою вжиття заходів щодо його припинення.

Фахівці НАЗК отримали відповіді на питання, які їх цікавили. Зокрема і щодо визначення територіальності розгляду справ про адміністративні правопорушення та інших практичних аспектів розгляду подібних справ у судах першої інстанції.

Источник: ukrainepravo.com