Україна не потрапила в топ-100 безпечних країн

38

Фахівці Global Finance розрахували індекс безпеки для 128 країн. При складанні рейтингу враховувалася ймовірність військового конфлікту, рівень злочинності і особистої безпеки громадян, рівень економічного розвитку та ймовірність стихійного лиха. Україну в рейтингу поставили на 116 місце в зв’язку зі складнощами в економіці і військовим конфліктом на Донбасі.

Перше місце в рейтингу зайняла Ісландія. На другому місці опинилася Швейцарія, на третьому – Фінляндія. Далі в топ-10 йдуть Португалія, Австрія, Норвегія, Катар, Сінгапур, Данія і Нова Зеландія. Японія і США опинилися лише на 43-му і 65-му місцях відповідно, попри високий рівень розвитку економіки. Це пов’язано з тим, що в Японії підвищений ризик виникнення природної катастрофи, а в США низький рівень особистої безпеки через велику кількість насильницьких злочинів.

Росія зайняла 108 місце через те, що країна становить підвищену небезпеку для світової спільноти і переживає економічний спад. Крім того, в Росії високий рівень злочинності. Найнебезпечнішими країнами світу стали Гватемала, Ємен і Філіппіни.

Нагадаємо, раніше в рейтингу The Good Country Index, в якому оцінюють внесок країн світу в загальне благо людства, Україна опинилася на 75 сходинці. Раніше Україну визнали країною з гібридним режимом в рейтингу демократій. Fitch підтвердило рейтинг України на рівні «В-». П’ять українських міст потрапили до світового рейтингу якості життя.

Джерело