Не пропусти

В Україні скасують телеграми

ТелеграмамаКопирайт изображенияUNIAN
Image captionТелеграмами відправляли офіційні повідомлення. На фото телеграма від президента України до прокурора з проханням прибути на нараду, травень 2007 року

Від 1 березня 2018 року компанія «Укртелеком» припиняє прийом і відправку телеграм. Цю інформацію ВВС Україна підтвердили у прес-службі компанії.

«Будуть припинені прийом, обробка і передача на доставку телеграм усіх видів і категорій», — повідомили у компанії.

Таке рішення пояснюють тим, що телеграми втрачають свою популярність, бо розвиваються електронні комунікації, поширюється цифровий підпис.

В 2015 році відправили близько 350 тис. телеграм, у 2016 році року — 100 тис., а в 2017 році тільки 10 тис. на квартал.

Ще однією причиною зникнення телеграм називають застаріле обладнання та відсутність його підтримки з боку виробників.

ТелеграмамаКопирайт изображенияУКРІНФОРМ

Телеграми стають збитковими, заявили у компанії. «..доходи від послуги щорічно вдвічі знижуються, і вони в кілька разів менше витрат компанії на утримання телеграфу. Телеграфні послуги вже давно є збитковими для «Укртелекому» — це десятки мільйонів гривень в рік», — заявили в прес-службі компанії, яку цитує «Інтерфакс-Україна».

У компанії уточнили, що оскільки переважна більшість телеграм відправляється в робочі дні, то з грудня 2017 року протягом трьох місяців змінюється графік їх прийому і доставки: понеділок-субота, з 8:00 до 19:00, тоді як неділю і святкові дні будуть вихідними.

Перший телеграфний зв’язок на українських землях з’явився у 1846 році, він поєднав Львів з Віднем.

В Україні телеграми відправляли переважно державні установи, іноземні посольства. Телеграмами надсилаються офіційні повідомлення, повістки. Такі телеграми мали офіційну юридичну силу.

Часто телеграмами відправляли привітання або термінові новини, наприклад про смерть родичів.

В радянські часи телеграми були одним з найшвидших способів відправляти інформацію У 1970 році на території УРСР відправили 57 млн телеграм.

Источник