В українському суді вперше відстояли право продавати землю

banner 240x350 png

В судовому реєстрі з’явилася справа, у якій українець вперше відстояв своє право на розпорядження землею, посилаючись на рішення Європейського суду з прав людини.

 Українець відстояв право на продаж землі

Про це повідомляє Opendatabot.

Відзначається, що прокурор звернувся до суду з вимогою визнати обмін землі недійсним у зв’язку з мораторієм. Однак йому було відмовлено.

«При вирішенні справи суд посилався на висновки Європейського суду з прав людини у справі Зеленчук і Цицюра проти України, ст.14 Конституції України, та норми цивільного і земельного законодавства України, які регулюють виниклі у справі правовідносини», — йдеться у рішенні суду.

Нагадаємо, що заборона на продаж земель сільськогосподарського призначення, так званий мораторій, було введено ще у 2001 році. З 2002 року він почав діяти як тимчасовий захід з метою забезпечення нормативного врегулювання земельних відносин та створення інфраструктури ринку землі, після чого парламент неодноразово його продовжував.

У грудні 2017 року Верховна Рада продовжила мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення до 1 січня 2019 року.

На початку травня 2018 року глава представництва Світового банку в Білорусі, Молдові та Україні Сату Кахконен заявляла, що ціни на сільськогосподарську землю в Україні виростуть втричі після того, як знімуть мораторій на її продаж. Пізніше Світовий банк оцінив втрати від мораторію на продаж землі.

Європейський суд з прав людини визнав мораторій порушенням прав людини.

У червні два десятка організацій об’єдналися в Коаліцію за скасування мораторію, підписавши відповідний меморандум.

У вересні, депутати Верховної Ради звернулися до Конституційного суду з новим поданням щодо скасування мораторію на продаж.

В цей же час, юристи PricewaterhouseCoopers подали в суд позов про скасування мораторію на продаж землі.

Джєрело:

Новое Время країни