Не пропусти

Верховний Суд, постановою від 14.02.2018 року, відмовив ПАТ «Універсал Банк» у стягненні донараховної заборгованості Позичальника у тому числі інфляційних втрат.

Верховний Суд, постановою від 14.02.2018 року, відмовив ПАТ «Універсал Банк» у задоволенні касаційної скарги на рішення та ухвалу судів попередніх інстанцій, якими відмовлено банку у стягненні донараховної заборгованості Позичальника у тому числі інфляційних втрат.

У даній постанові Верховний Суд зробив наступний висновок: Відмовляючи у задоволенні позовних вимог ПАТ «Універсал Банк» в частині стягнення з ОСОБА_6 заборгованості за відсотками та підвищеними відсотками в сумі 17 000, 86 доларів США, суд першої інстанції правильно виходив із того, що після направлення відповідачу письмового повідомлення з вимогою про дострокове погашення всієї заборгованості кредитний договір припинив свою дію, а позивач втратив можливість нарахування та стягнення з відповідача відсотків за кредитним договором.
Крім того, відмовляючи у задоволенні позовних вимог ПАТ «Універсал Банк» в частині стягнення інфляційних втрат, суд першої інстанції правильно виходив із наступного.
Офіційний індекс інфляції, що розраховується Державним комітетом статистики України, визначає рівень знецінення національної грошової одиниці України, тобто купівельної спроможності гривні, а не іноземної валюти. Отже, індексації внаслідок знецінення підлягає лише грошова одиниця України — гривня, а іноземна валюта, яка була предметом договору, індексації не підлягає.