Не пропусти

Виявляється, в Україні не можна карати за підробку офіційного документу

втор: Legalans.com
Наразі неможливо покарати за підроблення офіційних документів. Бо однією з ознак «офіціозу» є наявність певних реквізитів та дотримання форми, що визначені виключно законом.

Автор проекту закону «Про внесення змін Кримінального кодексу України щодо офіційних документів» (№8185) з’ясував, що в багатьох випадках форма і реквізити документів не передбачені законом. Такі повноваження делеговані певним посадовим особам або державним органам чи органам місцевого самоврядування.

Наприклад, закон «Про прокуратуру» делегує такі повноваження Генеральному прокурору. Тож, зазначається у пояснювальній записці, визнати, приміром, посвідчення прокурора офіційним документом проблематично, бо його форма і реквізити не визначені законом, аби заповнити цю прогалину, пропонується додати у примітці до ст.358 Кримінального кодексу альтернативний варіант визначення форм і реквізитів офіційного документу ‒ «законом та іншим нормативно-правовим актом».

Тож, виходить, що без внесення цих змін до КК обвинувачення у підробці офіційних документів не може висуватися, якщо вимоги до них не визначені законом.

Джерело: ЗіБ