Не пропусти

У ФРН закриваються банки

Розвиток цифрових технологій спровокував зменшення кількості філій банків на банківському ринку Німеччини.

Згідно з даними дослідження інвестиційного банку KfW, у 2014-2015 роках у Німеччині закрито 2200 відділень кредитно-фінансових установ. Загалом з 2000 року, коли у ФРН працювали 38 тисяч банківських філій, закрито кожне четверте відділення. У цілому їх кількість зменшилась на 10,2 тисячі.

Банки продовжують закривати свої офіси і цього року. «Якщо тенденція збережеться, то до 2035 року в країні залишиться лише половина філій, які були на початку тисячоліття», – заявив головний економіст KfW Йорг Зойнер (Jörg Zeuner).

Найбільше на закриття банківських філій вплинув розвиток цифрових технологій, який дозволяє клієнтам банків здійснювати фінансові операції онлайн. Крім того, банки закривали відділення у тих регіонах, де зменшувалась кількість населення, йдеться у дослідженні KfW.

Тим часом у Німеччині може збільшитися кількість міжнародних банків. Зараз близько 30-ти кредитно-фінансових установ розглядають можливість переїзду з Лондона до Франкфурта-на-Майні у зв’язку з виходом Великобританії з Європейського союзу (Brexit). Серед них є британські, американські та японські банки.