У ГПУ погрожують звільняти прокурорів попри контракти

Прокурори, які не виконують своїх обов’язків, будуть звільнені, незважаючи на підписані з ними п’ятирічні контракти. Про це заявив Генеральний прокурор Юрій Луценко, пише Укрінформ.

«Ви наглядаєте над законністю прийнятих рішень. Не можете – пишіть заяви. Не хочете – дисциплінарна комісія прийме відповідне рішення. І ніяка перемога на конкурсах і п’ятирічний контракт від цього не врятують. Чекати п’ять років, поки ви закінчите бездіяльність, а інколи – приховування злочинів, я не буду», – наголосив він.

Він навів чимало прикладів неякісної роботи прокуратури. Зокрема, за його словами, є багато випадків, коли у справах про мільйонні розтрати не проводяться слідчі дії, вони безпідставно закриваються, перекваліфіковуються у справи про привласнення чужого майна, яке випадково опинилося в особи, про підроблення документів тощо.

«Звертаюся до всіх місцевих прокурорів. Я вважаю вас базою прокуратури. Все починається з вас. Я роблю все, щоб ви це відчули. Починаючи від підняття зарплати – а цього року ми ще раз її піднімемо. Не буду зараз називати проценти, почекаємо рішення Верховної Ради, – але є варіанти від 20 до 40%. Але я вимагаю від вас неспокою до будь-якої закритої справи. Це ваш обов’язок», – підкреслив Луценко.

Источник: ukrainepravo.com