У Києві обговорили питання підготовки правників

У ході проведення VII Міжнародного цивілістичного форуму «Принципи і тенденції застосування приватного права ЄС і пострадянських країн», який відбувся у місті Києві, учасники зосередилися на експертному обговоренні питань зближення методики підготовки юристів у Європейському Союзі та Україні. Про це повідомляється на сайті ВСУ.

Особливості професійної підготовки юристів в Україні стали темою виступу професора, проректора з наукової роботи вищої школи адвокатури Національної Асоціації адвокатів України Руслана Стефанчука, який підкреслив актуальність проведення майстер-класів зі стрес-менеджменту, менеджменту конфліктів, а також необхідність напрацювання єдиних підходів та стандартів для професійної підготовки представників правничих професій у світлі реформування системи освіти.

Також висловлювалася позиція стосовно застосування інтерактивних методів при викладанні юридичних дисциплін, а саме запровадження нових методів, які спрямовані на розвиток загального юридичного мислення, вміння публічно виступати та готувати юридичні документи.

Про особливості системи юридичної освіти та навчання суддів у Канаді поінформував Дональд Чіассон, директор з правових та освітніх питань Групи міжнародного співробітництва Національного суддівського інституту Канади.

Основою підготовки суддів у Канаді є моделювання ситуацій, які можуть відбутися вже під час роботи суддею, що допомагає кандидатам випробувати сили та зрозуміти чи готові вони присвятити себе професії судді, зауважив Дональд Чіассон.

Нові методики та підходи у підготовці юристів у Латвії презентувала професор, суддя Верховного Cуду Латвії Яутріте Брієде, відзначивши позитивні результати , зокрема, у сфері адміністративного права.

«У першу чергу необхідно говорити про інтереси суспільства під час підготовки студентів правничих професій, тому важливу роль відіграє якість освіти у світі, який постійно змінюється. Також варто зазначити, що теоретичні знання у ході підготовки юристів не повинні бути відірвані від застосування на практиці», – наголосила Яутріте Брієде.

Источник: ukrainepravo.com