У Мін’юсті виступають за ліквідацію колегіальності НАЗК і зміну процедури призначення членів агентства

Ліквідація колегіальності Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) — одна з пропозицій щодо внесення змін до законодавства для забезпечення ефективної роботи агентства, наголошує перший заступник міністра юстиції Наталія Севостьянова.

"Колегіальність ми маємо прибрати. Ми залишаємо одного керівника органу і робимо ще чотирьох уповноважених, два з яких заступники, два — прості уповноважені", — розповіла Н.Севостьянова під час обговорення пропозицій щодо внесення змін до українського законодавства, що регламентує роботу НАЗК, під час слухань в антикорупційному комітеті Верховної Ради в п'ятницю.

За її словами, урядовий законопроект пропонує віднести посаду керівника НАЗК до посади державного службовця категорії А.

"Голова тепер буде держслужбовцем категорії А і таким чином на нього поширюватимуться всі обмеження, і щодо зарплати зокрема, і всі норми закону про держслужбу", — розповіла Н.Севостьянова.

За її словами, голова НАЗК прийматиме всі рішення, окрім двох — розробки нових нормативних актів і рішення про порушення в деклараціях фізичних осіб.

Як зазначила Н.Севостьянова, законопроект передбачає, що в процедурі призначення членів НАЗК не обійдеться і без прем'єр-міністра.

"Усіх фіналістів (конкурсу на членів НАЗК — ІФ) направляємо до прем'єр-міністра. Таким чином ми забезпечуємо відповідальність керівника уряду за обрання голови та членів нацагентства", — зазначила вона.

За словами заступника міністра, зміни до законодавства також передбачають проведення незалежного аудиту НАЗК "за прикладом НАБУ" і звільнення членів агентства за результатами незалежної зовнішньої перевірки.

"Ми зайшли в колапс, ми багато разів обговорювали цю проблему (роботу НАЗК — ІФ), але без змін до закону ні уряд, ні ми нічого не можемо зробити", — зазначила Н.Севостьянова.

На її думку, зміни до законодавства мають запрацювати якнайшвидше.

"Ми хочемо, щоб до наступної хвилі декларування — до осені — вже було повністю забезпечено роботу реєстру", — наголосила вона.

Джерело: Інтерфакс-Україна

Источник: protokol.com.ua