У МВС представили проект нової системи підготовки кадрів для Нацполіції

Протягом місяця у Міністерстві внутрішніх справ опрацьовуватимуть проект моделі підготовки кадрів для Національної поліції. Про це повідомив державний секретар МВС Олексій Тахтай.

 Він представив розроблений відомством проект, що базується на поєднанні навчання і практичної підготовки.

Початковою ланкою є професійна підготовка з подальшим стажуванням і службою у патрульній поліції. Потім поліцейський має можливість здобувати вищу освіту й просуватися по службі.

Особливість моделі полягає у тому, що здобуття кожного наступного освітньо-кваліфікаційного рівня чергується зі службою на посаді, що відповідає здобутому рівню. Тобто, відбувається постійна актуалізація знань, насамперед, законодавства з урахуванням змін до нього, й постійне підвищення професійного рівня, що позитивно впливатиме на якість роботи як самого поліцейського, так і правоохоронного відомства в цілому.

Своєю чергою т. в. о. голови Національної поліції Олександр Вакуленко підкреслив, що вдосконалення системи відомчої освіти – вимога часу. «Змінилось законодавство, змінилася структура злочинності, постійно змінюються способи й види вчинення злочинів, що вимагає зміни системи підготовки кадрів. Потрібно адаптуватися до ситуації з метою підготовки ефективного, спроможного приймати самостійні рішення працівника Нацполіції. І розроблена модель може допомогти нам у цьому», – підкреслив Олександр Вакуленко і додав, що запропонований проект потребує глибокого вивчення з метою усунення можливих ризиків.

Окремо Олександр Вакуленко підкреслив, що підготовка й підвищення кваліфікації за певними спеціальностями вимагає індивідуального підходу.

Проект моделі підготовки кадрів для Нацполіції України схвалили й керівники вищих навчальних закладів МВС, водночас озвучивши низку питань, які потребують доопрацювання. Зокрема йшлося про необхідність і механізм актуалізації знань викладачів профільних кафедр через налагодження двосторонньої взаємодії між педагогічними колективами відомчих вишів і підрозділами поліції.

Робоча група доопрацює проект моделі й подасть на затвердження главі МВС Арсену Авакову. Очолив групу держсекретар МВС України Олексій Тахтай, до її складу увійшли голова Нацполіції Сергій Князєв, представники Нацполіції та департаментів МВС, ректори і провідні фахівці відомчих навчальних закладів.

У рамках роботи групи заплановані поїздки до США з метою порівняння і вивчення досвіду американських поліцейських. Члени українських делегацій відвідають як практичні підрозділи, так і поліцейські академії.

Источник: ukrainepravo.com

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.