Юрисконсультам слід надати право представляти юросіб у суді, – думка

Особі, яка не є адвокатом, проте має вищу юридичну освіту та перебуває в штаті певної юрособи, доцільно надати можливість представляти у суді виключно цю особу.

Таку думку висловив партнер юридичної компанії EQUITY Олег Маліневський в інтерв’ю виданню «Закон і Бізнес», відповідаючи на питання журналіста про його бачення адвокатської монополії на представництво інтересів особи в суді.

Правник зазначив, що в державному секторі з огляду на дефіцит фінансування та бюрократичність процедур закупівлі правових послуг можливий взагалі певний колапс. «Якщо ці особи мають у своєму штаті юрисконсульта, то чи варто звертатися по допомогу до адвоката?», – риторично запитує О.Маліневський.

При цьому адвокат наголосив і на іншому боці проблеми. Оскільки тривалий час адвокатське свідоцтво вимагали лише від юристів, які брали участь у кримінальних процесах, у професійній

спільноті сформувався пласт фахових правників, здатних ефективно захищати клієнта в суді, які не є адвокатами.

«Зараз багато з них намагатимуться долучитися до адвокатських лав шляхом складання кваліфікаційного іспиту. Це створює штучний ажіотаж у кваліфікаційних органах адвокатури. Наприклад, черга на складання екзамену у Київській області сформована до 2019 р. У Києві взагалі співіснують одразу дві кваліфікаційні комісії, кожна з яких надає суспільству докази своєї легітимності», – зазначив О.Маліневський.

На його думку, запроваджуючи монополію процесуального представництва адвокатами, законодавець мав би передбачити спрощені механізми отримання адвокатських свідоцтв для практикуючих юристів.

Повністю інтерв’ю О.Маліневського читайте у свіжому випуску газети «Закон і Бізнес».

Джерело:

Закон і Бізнес