Законопроект про встановлення у всіх будинках лічильників тепла доопрацюють

Верховна Рада України відправила на повторне друге читання законопроект № 4901 «Про комерційний облік комунальних послуг», який передбачає обов’язкове обладнання будинків лічильниками на тепло та воду. 

Законопроектом передбачалося обов’язкове обладнання усіх будівель, що приєднані до зовнішніх теплових мереж (крім мереж систем автономного теплопостачання), зовнішніх мереж гарячого водопостачання (крім мереж систем автономного гарячого водопостачання), зовнішніх водопровідних мереж (крім мереж систем автономного водопостачання) будинковими вузлами обліку (лічильниками) теплової енергії та води.

Лічильники у нежитлових будівлях мали бути встановлені до 1 жовтня 2017 року, у житлових – до 1 жовтня 2018 року. Такими ж кінцевими термінами є встановлення лічильників у багатоквартирних будинках.

Також законопроект передбачав заборонити приєднання до вищезгаданих зовнішніх мереж новозбудованих будівель, які не обладнані приладами обліку згідно з його вимогами, та встановити оплату комунальних послуг лише на підставі показів лічильників.

Источник: ukrainepravo.com