Не пропусти

Зняття арештів та заборон, накладених на майно боржника (під час триваючої процедури банкрутства – ліквідації)

Інтернет магазин юридичних документів -Юридичний кабінет — онлайн >>>

Постанова Верховного Суду щодо зняття арештів та заборон, накладених на майно боржника (під час триваючої процедури банкрутства – ліквідації) судом цивільної юрисдикції

Верховний Суд у складі судової палати для розгляду справ про банкрутство Касаційного господарського суду розглянув питання застосування приписів статті 23 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (в редакції Закону України № 2343-ХІІ від 14 травня 1992 року, до набрання чинності з 19 січня 2013 року змін, внесених Законом України від 22 грудня 2011 року № 4212-VI) щодо зняття арештів та заборон, накладених на майно боржника (під час триваючої процедури банкрутства – ліквідації) судом цивільної юрисдикції в межах розгляду цивільної справи.

Так, у постанові від 16 жовтня 2018 року у справі № Б-50/112-09 за заявою ФОП Особи 1 про банкрутство Верховний Суд зазначив, що положення абз. 7 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» щодо того, що з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури скасовується арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника, слід розуміти так.

З дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури скасовується арешт, накладений на майно боржника, чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника, за винятком арештів чи інших обмежень щодо розпорядження майном такого боржника, накладених судовими органами задля захисту суспільних відносин у публічній сфері.

Накладення арештів на майно боржника чи інших обмежень щодо розпорядження майном боржника, визнаного банкрутом, задля забезпечення приватноправових інтересів третіх осіб має тягнути за собою скасування таких арештів чи інших обмежень щодо розпорядження майном боржника.

Господарський суд, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство, наділений процесуальними повноваженнями скасовувати арешт або інші обмеження щодо розпорядження майном боржника, накладені судами інших юрисдикцій задля забезпечення приватноправових інтересів третіх осіб.

За таких обставин, оскільки у справі № Б-50/112-09 арешт на спірне майно (двокімнатна квартира), яке включено або підлягає включенню до ліквідаційної маси боржника (ФОП Особи 1), накладено судом цивільної юрисдикції (Фрунзенським районним судом м. Харкова), такий арешт підлягає скасуванню в межах справи про банкрутство господарським судом, який розглядає цю справу.

Детальніше з текстом постанови можна ознайомитися за посиланням

 http://reyestr.court.gov.ua/Review/78749896.

Джерело: Верховний суд