ОНЛАЙН-СЕРВІС ЮРИДИЧНИХ ДОКУМЕНТІВ

Заява про встановлення факту проживання однією сім’єю без шлюбу

80.00 грн.

Інформація про документ:

Дата складання: 06/09/2019
Редакція: 1
Кількість сторінок: 3
Формат: MS Word (.doc)
Частковий перегляд документа

Якщо після придбання документа Ви помітили, що він не відображає останніх змін в законодавстві — ми допрацюємо цей документ без будь-якої додаткової винагороди.

Якщо ж Ви не знайшли потрібного документа, Ви можете написати нам в чаті і наші юристи підготують для Вас необхідний документ.

Опис

Відповідно до ст.3 Сімейного кодексу України сім’ю складають особи, які спільно проживають, пов`язані спільним побутом, мають взаємні права та обов`язки. Сім`я утворюється на підставі шлюбу, кровного споріднення, усиновлення, а також на інших підставах, не заборонених законом і таких, що не суперечать моральним засадам суспільства.

Відповідно до п.5 ч.2 ст.293 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.

Відповідно до п.5 ч.1 ст.315 ЦПК України, сул розглядає заяви про встановлення факту проживання однією сім`єю чоловіка та жінки без шлюбу.

Згідно п. 2 постанови Пленуму Верховного Суду України «Про судову практику у справах про спадкування» №7 від 30 травня 2008 року, якщо виникнення права на спадкування залежить від доведення певних фактів, особа може звернутися в суд із заявою про встановлення цих фактів, яка у разі відсутності спору, розглядається за правилами окремого провадження. Зокрема, у такому порядку суди повинні розглядати заяви про встановлення родинних відносин із спадкодавцем, проживання з ним однією сім`єю, постійного проживання разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини.

Юридичний факт проживання однією сім`єю зі спадкодавцем протягом п`яти років до часу відкриття спадщини має бути встановлений винятково рішенням суду. Нотаріус не має можливостей для того, щоб безспірно встановити зазначені обставини.

Оскільки, іншим чином підтвердити факт проживання однією сім’єю  по день смерті померлого (померлої), тобто більше як п`ять років до часу відкриття спадщини, а його встановлення має юридичне значення у зв`язку із необхідністю в оформленні спадщини, відповідно до п.5 ч.2 ст.293 та п.5 ч.1 ст.315 ЦПК України, даний факт встановлює суд.

Коментарі

Відгуків немає, поки що.

Будьте першим, хто залишив відгук “Заява про встановлення факту проживання однією сім’єю без шлюбу”“

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *