25

У США за наслідування в’язнів можна опинитися за ґратами

Абсолютна більшість любителів приспустити штани не тільки не сиділа у тюрмі, але і прагне уникати будь-яких асоціацій з криміналом. Проте в деяких штатах США за сам факт сегінгу можна наразитися на проблеми із законом.

Боротьбу з наслідуванням в’язнів у носінні одягу першими почали в штаті Віргінія. У лютому 2005 року там був запропонований законопроект, за яким поява в громадському місці в штанях, приспущених lewd or indecent manner, мала каратися штрафом у розмірі $50. Але сенатська комісія відхилила ініціативу.

Значно успішнішими були законодавці міста Олбані, штат Алабама. Згідно з прийнятим ними актом між краєм штанів або спідниць і стегнами повинна бути відстань, що не перевищує трьох дюймів. Перше порушення закону каралося штрафом у сумі $25, друге і наступні — $250. У перший же рік дії закону було оштрафовано 187 городян на загальну суму $3916.

У 2011 році сегінг був заборонений у всіх школах штату Флорида, а в місті Форт-Верт (штат Техас) сегерам не дозволяють користуватися міськими автобусами. Окремі авіакомпанії перестали пускати сегерів на борт, навіть якщо це були зірки або мільйонери.

У 2012-му в штаті Алабама 20-річний правопорушник Ламаркус Рамзі опинився у в’язниці на 3 дні через те, що прийшов до суду в приспущених штанях. У 2013 році організація Black Mental Health Alliance в штаті Массачусетс лобіювала внесення поправок до закону про порушення громадського порядку, які дозволили б відправляти сегерів за ґрати на 3 роки. На щастя, далі за гучне обговорення в місцевих ЗМІ справа не пішла.

Проте сісти у тюрму за такий вигляд у США все ж таки можна. У містечку Окала (штат Флорида) поява в громадському місці в приспущених штанях, з-під яких видно спідню білизну, карається штрафом у розмірі $500 або ув’язненням на строк до півроку. Схожі санкції діють і у Вайлдвуді (штат Нью-Джерсі). Тому, перш ніж приспускати, слід вивчити місцеве законодавство.

Джерело: Закон і Бізнес