1

Новый теракт в Лондоне: Британия недооценила террористическую угрозу — Воля

Шестеро погибших, 48 человек — госпитализированы. Такие последствия нового теракта в Лондоне.

Около одиннадцяти вечера 3 июня террористы микроавтобусом наехали на прохожих на Лондонском мосту. Далее двинулись в район Боро-маркет. Там вышли из авто и с ножами набросились на людей.

За последние месяцы — это уже третий теракт в Великобритании. 22 марта на Вестминстерском мосту автомобиль наехал на прохожих, после чего водитель с ножом напал на полицейского у здания парламента. Тогда погибли пять человек. Нападавший был застрелен полицией. А 22 мая, сразу после концерта Арианы Гранде в Манчестере, произошел взрыв, устроенный смертником, погибли 22 человека.

Почему именно Великобританию лихорадит от терактов, в эфире радиостанции Голос Столицы прокомментировал политолог-международник Владимир Воля.

Є якісь логічні пояснення того, що зараз відбувається у Великобританії, і чому вона стає ціллю терористичних атак?

— Тому що Британія — послідовний союзник США у війні, вона підтримувала найбільше операцій в Афганістані, операцію США в Іраку, і теж є одним із важливих гравців у боротьбі проти ІДІЛ, тому фактично вона є, можна сказати, головним союзником США. І я думаю, що те, що трапилося в Британії певною мірою навіть не стільки пов’язано з її роллю у військових діях проти ісламістів, стільки з тим, що, мабуть, служби безпеки і взагалі Британія виявилася менш пильною по відношенню до терористичної загрози. Ми знаємо, що вчора в Дубліні, це столиця Ірландії, була знешкоджена вибухівка в автомобілі, і підвищені безпекові заходи вже продовжені вчергове у тій же Франції, Бельгії. До речі, попередня серія терактів більше приходилася на територію Франції і Бельгії, потім були загрози в Німеччині, і зараз тривають і в Австрії, тобто географія насправді велика, просто так склалося, що, мабуть, Великобританія виявилася цього разу менш пильною, і, можливо, це якимось чином пов’язано з географією походження нападників.

Ви кажете, що Великобританія виявилась менш пильною, це при тому, що в країні підняли рівень терористичної загрози після попереднього теракту в травні?

— Підняли, так, але, я думаю, хтось показує, що попри ваші рівні загрози, можемо діяти так. Особливістю терактів, які в Лондоні були — 22 березня і оце сьогоднішній, в тому, що фактично були використані підручні засоби, тобто такий теракт, його попередити неможливо, хоча б тому, що це не купується вибухівка, не треба якісь виголошувати плани, організовувати щось спеціально. Домовилася група однодумців, взяли мікроавтобус і поїхали давити людей, а далі що? Підручні засоби — взяв на кухні ножа, і пішов ним убивати. Тобто такі не можна попередити, їх не можна передбачити, і от фактично хтось демонструє Британії, що ваш рівень загрози зовсім неважливий, бо війну проти вас можна вести і таким засобом.

Чи не ставить під загрозу цей теракт проведення парламентських виборів, які мають відбутися у Великобританії наступного тижня?

— Вибори відбудуться. У Британії 8 червня будуть дострокові парламентські вибори, фактично вони будуть таким собі повторним референдумом відносно того, чи повинна Британія виходити з ЄС, і оце два останні теракти у Манчестері 22 травня і сьогоднішній у Лондоні, вони якраз відбулися під час передвиборчої кампанії. Цікаво, що після манчестерського теракту, хоча там і консервативна партія Терези Мей, яка виступає за Brexit і начебто випереджала там відсотків на 10 своїх опонентів, але от перед самим терактом розрив згідно з опитуваннями скоротився до 3%, тобто за консерваторів 42%, за лейбористів 39%. При чому в Лондоні якраз більшість не підтримувала вихід Британії з Brexit, тому таке от дивне співпадіння існує, але, до речі, важко сказати, як спрацює на настрої відносно Brexit, але, я так припускаю, що певною мірою якусь кількість голосів партії Терези Мей цей теракт може додати, але не факт, бо, як я вже сказав, манчестерський теракт, після нього розрив між партією Терези Мей, консерваторами, і лейбористами скоротився до 3%.

Ранее журналист из Лондона Дмитрий Линник в эфире «ГС» сообщил, что, нападая на людей на Лондонском мосту, террористы взывали к Аллаху, а экс-замсекретаря СНБО Степан Гавриш подчеркнул, что очередной теракт в Лондоне поражает свирепым фанатизмом.

Источник: gs.fm

Залишити відповідь