15

Уряд схвалив постанову, яка впроваджує новий електронний сервіс

Гарною новиною для громадян поділився міністр КМУ, Дмитро Дубілет – сервіс check.gov.ua офіційно проголосували на засіданні уряду. Інформація розміщена на сторінці міністра у мережі Facebook.

За допомогою цього сервісу можна перевіряти квитанції в електронній формі, а не вимагати їх у папері з мокрою печаткою. Бо зараз, якщо ви сплачуєте за держпослуги (паспорт, авто, РАЦС тощо) – у вас вимагають квитанцію з банку. Тому ви зазвичай не можете просто платити через Інтернет-банк або мобільний додаток.

Як працює сервіс:

1. Замість паперової квитанції ви надаєте просто її код.

2. Той, хто перевіряє платіж, просто заходить на check.gov.ua та вводить цей код.

До речі, часто у місцях надання послуг знаходяться каси банків з величезними комісіями. Цей сервіс дозволить тепер платити через смартфон, а не через ці каси. Таким чином, можна заощаджувати не лише час, а й гроші.

Водночас зважайте, що поки що до сервісу підключені два банки – ПриватБанк і monobank, інші банки будуть підключені найближчим часом.

Упродовж місяця міністерства змінять посадові інструкції в усіх точках надання державних послуг. А щоб закріпити запуск нового сервісу, працюватиме гаряча лінія, куди кожен бажаючий зможе поскаржитись, якщо держслужбовці будуть відмовлятися приймати квитанції в електронній формі.

Джерело:  Ліга Закон