133

1. СУДДЯМ – ПАМ’ЯТАЙТЕ:
– Ви виходите з кабінету і ви вже на засіданні, тоді як адвокату приходиться добиратися на засідання – іноді це займає кілька годин, а то і більше. Поставте себе на його місце.
– Не дорікайте адвокату, що він набрався багато справ, коли той спізнюється на засідання, – адвокат такий же як і ви – теж хоче добре жити, а для того, щоб адвокат у місяць заробив 63 060 грн. (це мінімальна зарплата судді місцевого суду в Україні) чи 105 100 грн. (це мінімальна зарплата судді апеляційного суду в Україні) йому доводиться не менше вас працювати і на відміну від вас держава не дає йому помічників.
– Не дорікайте адвокату, коли він просить відкласти судове засідання, – уходячи з роботи у вас закінчується робочий день, а в адвоката, який цілий день провів у судах, лише починається.
– Не дорікайте адвокату, коли він просить відкласти судове засідання у зв’язку з відпусткою чи сімейними обставинами – адвокат теж людина, в якого теж є сім’я, – у вас же є щорічна оплачувана відпустка (від 30 до 45 робочих днів).
– Вам не подобається адвокат, який затято захищає свого клієнта і змушує вас більше часу витрачати на справу, ніж ви планували? А якби це була ваша справа – ви б якого хотіли адвоката – затятого чи «статиста»?
– Вам не подобається особистість чи характер адвоката – а чому ви вважаєте, що адвокат має так поводитися, як ви того хотіли б. Ви маєте розуміти, що адвокат, так само як і ви, просто робить свою роботу – він захищає свого клієнта, можливо колись ви і самі потребуватимете його послуги.
– Не маєте терпіння до адвоката чи його клієнта? Пам’ятайте, це ті самі платники податків завдяки яким ви отримуєте зарплату в 63 060 грн. – 105 100 грн., тому поважайте їх і старайтеся увійти в їхнє положення.
– Вам подобається гратися людськими долями? Пам’ятайте, всі ми ходимо під одним Богом.
– Ви вважаєте, що державні органи (правоохоронні органи, прокурори, т. д.) завжди праві в судових справах? Пам’ятайте, завтра ви теж, як і будь-хто, можете опинитися на лаві підсудних – ви б хотіли такого суддю?
– Ви не повинні бути адвокатом у держави (правоохоронних органів, прокурорів т. д.) – ви представники третьої гілки влади – судової, а не виконавчої, при винесенні судових рішень ви маєте керуватися не інтересами держави, а верховенством права.
– Ви боїтеся виносити законні судові рішення? Засуджуєте людей, коли є можливість виправдати їх? А якби це вас, ваших близьких чи ваших дітей так судили? Як же ви потім виправдовуєтесь перед своєю совістю – не міг нічого зробити; в такій державі живемо; не хочу мати проблеми з правоохоронними органами; що скаже прокурор – ми ж з ним знайомі; мене ж попросили, а якщо завтра мені доведеться просити? Не обманюйте себе – ви ж прекрасно знаєте, що в Україні ще ні одного суддю не засудили до позбавлення волі за винесення навіть завідомо неправосудного судового рішення, не те що законного.
– Ви вважаєте, що все вищенаведене лише думка однієї людини? Поїдьте інкогніто у будь-який суд, де вас не знають, поспілкуйтеся з простими людьми та адвокатами …
– Чому я не іду працювати суддею? Тому, що мені подобається захищати людей, а не судити, – кожен має робити те, що йому подобається.

2. ПРАВООХОРОНЦЯМ, ПРОКУРОРАМ – ПАМ’ЯТАЙТЕ:
– Ви вважаєте, що адвокати – це шахраї, які нічого не роблять, а просто беруть гроші від людей? А скільком людям ви допомогли? Скільком людям ви виграли справу в суді?
– Ви вважаєте адвокатів неуками? А ви самі розбираєтесь у ще якомусь праві, крім кримінального та кримінального процесуального?
– Ви не любите адвокатів, тому що вони захищають людей, які на вашу думку є правопорушниками чи злочинцями? А ви самі ніколи не порушували закон (не порушували правила дорожнього руху, не брали хабарі т. д.)? Завтра, можливо, такий же як ви, намагатиметься вас притягнути до відповідальності і тоді вже ви потребуватимете допомоги адвоката, ви б хотіли, щоб до вашого адвоката нормально ставились правоохоронці, прокурори?
– Вам не подобається особистість чи характер адвоката – а чому ви вважаєте, що адвокат має так поводитися, як ви того хотіли б. Ви маєте розуміти, що адвокат, так само як і ви, просто робить свою роботу – він захищає свого клієнта, можливо колись ви і самі потребуватимете його послуги.
– Вам не подобається адвокат, який затято захищає свого клієнта і змушує вас більше часу витрачати на справу, ніж ви планували? А якби це була ваша справа – ви б якого хотіли адвоката – затятого чи «статиста»?

3. КЛІЄНТАМ – ПАМ’ЯТАЙТЕ:
– Адвокат, до якого ви звертаєтесь, не створював вам проблему, її створив вам хтось інший чи ви самі.
– Ви наняли адвоката, а він не відразу піднімає телефон, коли дзвоните йому, чи не має часу зустрітися з вами, коли ви того хочете? Пам’ятайте, ви платите адвокату за те, щоб він займався вашою справою, а не за те, щоб він був вашим ад’ютантом, який 24 години на добу до ваших послуг.
– Ви платите адвокату за вирішення конкретної проблеми, а не за вирішення всіх ваших проблем. Кожна нова справа – це додатковий час, який адвокат має потратити, тому не чекайте від нього, що він це стане робити безплатно. Ви б стали тратити свій час (години, дні, а то й і місяці чи навіть роки) на вирішення чужих проблем безплатно?
– Ви не все розповіли адвокату чи приховали щось від нього або збрехали йому – не виніть його в тому, що ви програли справу. Адвокат не зможе нормально вести справу, якщо він не знає про все. Ви змогли б із зав’язаними очима вести автомобіль?
– Ви вважаєте, що адвокат багато взяв? Чого ж ви тоді пішли до нього, чому не пошукали дешевшого адвоката чи чому самі не вирішуєте свою проблему?
– Вам не подобається, що адвокат просить наперед свій гонорар, при цьому не гарантує вам вирішення вашої проблеми? А ви б стали витрачати свій час (години, дні, а то й і місяці чи навіть роки) на вирішення проблеми іншої людини знаючи, що вам не заплатять, якщо ви програєте?
– Не хочете наперед платити адвокату – самі вирішуйте свої проблеми.
– Не висловлюйте адвокату своє невдоволення через те, що він пішов не на вашу справу, а на якусь іншу, – наступного разу він не піде на справу якогось іншого свого клієнта, щоб піти на вашу. Пам’ятайте, для адвоката всі клієнти однакові, хочете щоб він займався лише вашою справою – заплатіть йому стільки, щоб він не брав інші справи. Не подобається – ідіть до іншого адвоката, в якого менше справ.
– Ви безпідставно обливаєте брудом адвоката за його спиною, наївно думаючи, що він про це і так не дізнається? Пам’ятайте, адвокат – це людина, яка навчилася приховувати свої почуття та контролювати свої емоції, тому ви ніколи не дізнаєтесь, що він думає про вас, якщо він лише сам цього не захоче. У житті всяке буває – завтра, можливо, вам потрібна буде допомога того самого адвоката, якого ви перед цим безпідставно обливали брудом, – як ви подивитися йому в очі?

4. ЗНАЙОМИМ – ПАМ’ЯТАЙТЕ:
– Ваш знайомий – адвокат – це не безплатний call-центр до якого можна дзвонити скільки завгодно, в будь-який час і з будь-якого питання. Ваш знайомий – адвокат проконсультує і допоможе вам один раз, другий раз … десятий раз, але йому, як і будь-кому, теж рано чи пізно набридне, що ви постійно використовуєте його. Чого він має постійно витрачати свій час на вас? Ви б довго терпіли, якби вас використовували?

Едуард Пуканич
адвокат

Фото от Едуард Пуканич

Джерело