31

Тендерна документація повинна містити перелік критеріїв та методику оцінки

Пунктом 9 частини 2 статті 22 Закону передбачено, що тендерна документація повинна містити перелік критеріїв та методику оцінки тендерних пропозицій із зазначенням питомої ваги критеріїв. Опис методики оцінки за критерієм «ціна» повинен містити інформацію про врахування податку на додану вартість (ПДВ).

Процитованою нормою Закону про публічні закупівлі на законодавчому рівні усунуто дискримінаційне положення, яким користувалися недобросовісні замовники та учасники з метою штучного усунення учасників-неплатників ПДВ та фактичного завищення ціни пропозиції учасників-платників ПДВ.

Крім того, частиною 3 статті 22 Закону про публічні закупівлі встановлено, що тендерна документація може містити опис та приклади формальних (несуттєвих) помилок, допущення яких учасниками не призведе до відхилення їхніх пропозицій.

Звертаємо вашу увагу, що відповідно до даної норми зазначення в тендерній документації формальних (несуттєвих) помилок є правом, а не обов’язком замовника, а отже, учасникам треба відповідальніше ставитися до підготовки тендерних пропозицій.

Умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції за результатами аукціону

Також відповідно до частини 4 статті 36 Закону про публічні закупівлі умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції за результатами аукціону (у тому числі ціни за одиницю товару) переможця процедури закупівлі.

З метою підтвердження вищезазначеної вимоги Закону про публічні закупівлі радимо прописувати в тендерній документації вимогу про надання переможцем процедури закупівлі тендерної пропозиції разом з документами, згідно зі статтею 17 Закону, у строк, що не перевищує п’яти календарних днів з дати оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу повідомлення про намір укласти договір.

Приклад (зразок) тендерної документації з додатками для процедури закупівлі – відкриті торги (з урахуванням нової редакції Закону від 19.04.2020)

Джерело

Адвокатське бюро “Довженко та партнери”