36

До якого суду оскаржувати бездіяльність державного виконавця, якщо в одному зведеному виконавчому провадженні виконувались одночасно рішення у цивільних, господарських і адміністративних справах?

Це питання постало перед Верховним Судом у справі № 805/3267/16-а (https://u.to/BVWbFQ). Тут до зведеного виконавчого провадження входило 418 проваджень щодо стягнення боргу з одного боржника – ПАТ «КБ «ПриватБанк», за виконавчими документами, виданими судами різних юрисдикцій (адміністративної, господарської, цивільної).

Закон не передбачає порядку розгляду скарг на оскарження рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби під час виконання зведеного виконавчого провадження, у якому об’єднано виконання судових рішень, ухвалених судами за правилами різних юрисдикцій.

Оскільки законодавством, чинним на час виникнення спірних відносин не врегульовано це питання, Велика Палата Верховного Суду вважає, суд апеляційної інстанції мав застосувати ч. 1 ст. 181 КАС України (у редакції, чинній на час звернення до суду з позовом) та розглядати справу за правилами адміністративного судочинства.

Тож одним складним питанням щодо юрисдикції стало менше.

 Джерело: Адвокат Права