17

До Окружного адміністративного суду міста Києва надійшов позов громадянки Таджикистану до Київської міської ради. Позивачка просить суд визнати протиправним рішення Київської міської ради, яким встановлено щомісячну плату за надання  дошкільної освіти для незареєстрованих у місті Києві осіб. Зокрема, йдеться про п.3.7. рішення №1369/5433 від 13 вересня 2018 року «Про затвердження Порядку здійснення видатків на дошкільну освіту у місті Києві на основі базового фінансового нормативу бюджетної забезпеченості».

Позивачка вважає вказаний пункт Порядку незаконним та таким, що прямо порушує норми Конституції України та низки Законів України, в тому числі тих, що регулюють порядок надання дітям дошкільної освіти. Реєстрація місця проживання чи перебування, на думку громадянки, не може бути підставою для обмеження реалізації прав і свобод, передбаченим чинним законодавством.

Разом із позовом до суду надійшла заява про його забезпечення. Її вимога – зупинити дію п.3.7. вищевказаного рішення Київської міської ради.

Наразі вирішується питання наявності правових підстав для вжиття заходів забезпечення позову та відкриття провадження в адміністративній справі.

 Пресслужба Окружного адміністративного суду міста Києва