ОНЛАЙН-СЕРВІС ЮРИДИЧНИХ ДОКУМЕНТІВ

Колективний договір підприємства

80.00 грн.

Інформація про документ:

Дата складання: 04/04/2019
Редакція: 1
Кількість сторінок: 6
Формат: MS Word (.docx)
Частковий перегляд документа

Якщо після придбання документа Ви помітили, що він не відображає останніх змін в законодавстві — ми допрацюємо цей документ без будь-якої додаткової винагороди.

Якщо ж Ви не знайшли потрібного документа, Ви можете написати нам в чаті і наші юристи підготують для Вас необхідний документ.

Опис

Колекти́вний до́гові́р – угода, яка укладається між власником або уповноваженим органом (особою) і одним або кількома профспілковими чи іншими уповноваженими на представництво трудовим колективом органами, а у разі відсутності таких органів — представниками трудящих, обраними та уповноваженими трудовим колективом. Колективний договір є результатом соціального партнерства та діалогу на локальному рівні.
Колективний договір укладається на основі законодавства. Тому при внесенні до колективного договору умов, що супере¬чать законодавству, останні не мають чинності, є нікчемними і застосовуватись не можуть. Водночас слід мати на увазі, що частина третя ст. 13 КЗпП і ст. 7 Закону України «Про колективні договори і угоди» допускають можливість внесення до колективних договорів умов, які поліпшують становище працівників порівня¬но з законодавством (надають додаткові трудові та соціально-побутові пільги для працівників, а також додаткові гарантії).
Формулювання «колективний договір укладається на ос¬нові… прийнятих сторонами зобов’язань» виходить з того, що сторони колективного договору у процесі колективних перего¬ворів беруть на себе певні зобов’язання, після чого укладається колективний договір. Але в юриспруденції зміст набуває реаль¬ної значимості, якщо він виражений в установленій законом формі. Та й із аналізу норм глави II Кодексу законів про працю і Закону «Про колективні договори і угоди» випливає, що все таки колективний договір є джерелом обов’язків, а не навпаки.
Метою укладення колективного договору являється погод¬ження інтересів працівників, з однієї сторони, і власників, з іншої.

Коментарі

Відгуків немає, поки що.

Будьте першим, хто залишив відгук “Колективний договір підприємства”“

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *